Zadziwiający fenomen. Bedoes. (FENOMENalnie)

o
Bedoes
https://www.facebook.com/pg/bedoes2115/

W dzisiejszym cyklu raper, którego fenomen jest dla mnie jednocześnie zrozumiały i kompletnie zadziwiający. Odnoszę bardzo mieszane uczucia co do tego twórcy, ale nie można odmówić mu dużego zainteresowania jego muzyką i w ogóle postacią.

Borys Przybylski – Bedoes.

Mam wrażenie, że jego największą wartością dodaną jest charyzma. Nawet jeżeli do mnie akurat niekoniecznie trafia to ma jednak w sobie aurę trafiania do ludzi w większy lub mniejszy sposób. Ale trafia.

Po drugie, dość analogicznie – swoją postawą budzi emocje. Nieważne, czy są to emocje bliżej tych negatywnych, czy też zafascynowanie muzyką Borysa – on powoduje emocje u ludzi. Więc ich też porusza. Dotyka pewnych spraw, które u każdego wiążą się z innymi odczuciami.

“Skłamałem mówiąc, że nie płaczę
Bo nie chciałem pokazać, że jestem słaby
Nie wierzę w reinkarnację
Lecz niektórzy ludzie zmieniają się w gady”

Bedoes & Kubi Producent – Gady

Młodzieżowy hype

Trzecim fenomenem jest niewątpliwie kontakt z młodymi. Przeczytałam kiedyś u politolog na rapie, że Bedi jest dla dzisiejszej młodzieży kimś takim jak dla starszych słuchaczy był Peja. Coś w tym jest. Borys lubi się uzewnętrzniać czym przyciąga zagubione osoby dając im światło w tunelu, że skoro jemu się udalo, to znaczy że warto próbować.

“Też kiedyś dostałem w mordę i miałem złamaną rękę
Też kiedyś dostałem kosza i miałem złamane serce
Też kiedyś było źle, też kiedyś było słabo
Też kiedyś dostałem w mordę i miałem złamaną rękę
Też kiedyś dostałem kosza i miałem złamane serce
Też kiedyś było źle, też kiedyś było słabo
Prawie nie znałem się z tatą”

Bedoes & Kubi Producent- Chłopaki nie płaczą

Niewątpliwie przyciąga on też niebanalnym flow, eksperymentowaniem i krzykiem, który ma podkreślać emocje zawarte w utworach.

Ja mam ten problem z Bedoesem, że o ile jak jest na featach siedzi mi bardzo mocno, np. 8 kobiet dla mnie lepsze z Bedim niż bez, o tyle jego solowe kawałki już nie są moją bajką. Wiem, że potrafi, wiem, że jest dobrym raperem a może być jeszcze lepszym, i ma w sobie potencjał. Było kilka wpadek wizerunkowych, nieprzemyślanych akcji, ale jak widać jego muzyka ma swojego grono odbiorców, którzy stoją za nim murem.

Jeżeli uważacie, że Bedoes ma w sobie więcej fenomenów, które może dla mnie nie są widoczne – dajcie znać, chętnie sprawdzę!

2 Komentarze

1 Trackback / Pingback

  1. Pytasz, czy boli? Bardzo. Pytasz, czy chcemy? Bardzo. - Oki - ''77747'' mixtape [Recenzja] - FollowRAP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*