FollowUnderground – EmKaTus

emkatus

Kolejnym zawodnikiem mojej serii będzie EmKaTus – młody i utalentowany członek podziemia. Pod swoją nietypową ksywą ukrywa się Szymon Żur – urodzony 24 lutego 2003 roku w Świdnicy.

Pierwszy solowy kawałek rapera pojawił się w serwisie YouTube 7 października 2018 roku. Od tego momentu jego kariera zaczęła dynamicznie nabierać tempa. Jak sam przyznał, inspiracją były młode osoby działające w rapie, dlatego sam postanowił spróbować swoich sił. Na przestrzeni czasu jego muzyka stała się osobistym pamiętnikiem z coraz większą ilością słuchaczy.

Większość swoich utworów udostępnia na własnym niezależnym kanale. Mimo tego pojawił się m.in. na PARASOMNII Rapowego Kamila czy Atelier Music, od którego zaczyna wielu świeżych zawodników. Na koncie ma również trwałą współpracę z Rose Label oraz kolektywem Kozaki Totalne, do którego należą partycja czy frmn a swego czasu również Cheatz.

Warto wspomnieć również o tym, że na początku obecnego roku EmKaTus pojawił się gościnnie w utworze Zebo – polskiego YouTubera z ponad milionem fanów. To naprawdę spory ukłon w stronę powiększenia zasięgów.

Szymon obecnie nie ma na koncie żadnych płyt ani EP, ale to zmieni się już niedługo. Wcześniej pojawiły się plany na czteroutworową EPkę z D3xym, jednak praca nad ostatnim z utworów trwa już rok.

Przetarte łezki

Już pod koniec tego miesiąca światło dzienne ujrzy pierwszy album młodego rapera. Będą to czyste emocje zamknięte w dwunastu utworach. Gościnnie znajdziemy na płycie debiutujących undergroundowych zawodników: Gryfu, efesa, WhiteWella czy partycję.

Fizyczna wersja w różnych wariantach (w tym ze spotkaniem z EmKaTusem) do kupienia TUTAJ. Nakład wynosi jedyne dwieście sztuk.

Zapraszam do odsłuchu pierwszego singla z płyty.

Jeżeli nie znasz EmKaTusa posłuchaj tych utworów


Reszta artykułów z serii FollowUnderground TUTAJ

EmKaTus na Facebooku

EmKaTus na Instagramie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.