Fenomenalnie!

Najnowsze wpisy:

 • Dojrzałość w młodości – Siles. (FENOMENalnie!)
  W kolejnej odsłonie cyklu pojawia się artysta młody, który w ubiegłym roku zaszczycił nas swoim legalnym debiutem. Pamiętam jego pierwsze numery sprzed kilku lat. Całkowicie subiektywnie bardzo mocno kibicowałam temu chłopakowi i widzę, że zaznacza on swoją pozycję na polskiej rap scenie. Wciąż przyciąga nowych odbiorców. Pozostaje zadać pytanie: czym?
 • Powaga i chill – W.E.N.A. (FENOMENalnie!)
  Przyszła pora na artystę, który na polskiej scenie hip-hopowej jest już około 20 lat, a mimo to nie można do końca nazwać go „wyhajpowanym” raperem. Mimo wszystko posiada rzeszę słuchaczy, którzy z chęcią sprawdzają kolejne rzeczy wciąż czekając na nowe. Czym nadal przyciąga odbiorców?
 • Poeta refleksyjny – Bisz. (FENOMENalnie!)
  W dzisiejszej odsłonie cyklu pojawia się artysta, który jest jednym z niewielu mogących być zaliczonym do „inteligenckiego” rapu na polskiej scenie. Sam mówił o sobie jako „raper, paladyn, poeta”. Na pewno jest ciekawym człowiekiem, który w latach swojej świetności przyciągał tłumy, i nadal potrafi zachęcić grono słuchaczy do swoich utworów.
 • Grime’owe flow – Miły Atz. (FENOMENalnie!)
  W kolejnej odsłonie cyklu pojawia się artysta, który z jednej strony nawija w niszowym stylu polskiego rapu a z drugiej strony łączy w sobie różne ruchy. Zarówno techniczne jak i muzyczne. Grime, Boom Bap, Dubstep i klasyka hip-hop’u.
 • Wrażliwość i siła – AdMa. (FENOMENalnie!)
  Dziś w cyklu kolejna damska przedstawicielka polskiej sceny rapowej. Kobieta, która znana jest, a przynajmniej powinna być, większości słuchaczy. Udziela się nie tylko tworząc albumy, ale również „około” rapowo.
 • Kobieca siła – WdoWa. (FENOMENalnie!)
  Dziś w cyklu postaram się chociaż w jakimś ułamku przyjrzeć się artystce, która odbiorcom rapu znana jest już od długiego czasu. Choć w jej karierze w pewnym momencie nastąpiła dość długa przerwa nie zrezygnowała z kultury hip-hopowej. Czym urzeka słuchaczy, że nawet po latach sięgają po jej utwory?
 • W drodze po marzenia – Szymi Szyms. (FENOMENalnie!)
  W kolejnej odsłonie FENOMENalnie postaram się pochylić nad postacią młodego rapera, który najnowszy album wydał w jednej z największej, a na pewno w jednej z najbardziej rozpoznawalnej wytwórni.
 • No school – Szopeen. (FENOMENalnie!)
  Dziś w cyklu artysta, który pomimo młodego wieku swoją przygodę z rapem ma już kilkuletnią. Ponadto może się poszczycić kilkoma albumami, a jego twórczość jest zaskakująca dzięki brzmieniom, które stosuje.
 • Kartki z pamiętnika – Kukon. (FENOMENalnie!)
  Tydzień temu w akcji FENOMENalnie zastąpił mnie Mati, który poradził sobie iście FENOMENalnie. Dziś jednak dawka kolejnych rozkmin w moim wykonaniu. Na tapetę biorę przedstawiciela młodego pokolenia, który podbił polską scenę, a po kolejnym wydanym albumie na stałe zagościł na moich słuchawkach.
 • Nostalgia i inne emocje – Karian (FENOMENalnie!)
  Bohaterem zastępczego odcinka FENOMENalnie będzie jeden z moich ulubionych artystów młodszego pokolenia.
 • Kompatybilność, talent i praca – Rasmentalism. (FENOMENalnie!)
  W dzisiejszej odsłonie FENOMENalnie duet, który już od czternastu lat raczy słuchaczy swoją wizją hip-hopu. Doświadczenie, miłość do muzyki i szacunek do kultury to cechy, które na pewno ich określają. Co jest jednak ich wartością dodaną, że nieprzerwanie przyciągają tłumy odbiorców?
 • Szybkość i ambicje – Oki. (FENOMENalnie!)
  W dzisiejszej części FENOMENalnie postać artysty młodego pokolenia polskiej sceny rapowej/trapowej. Chłopak, który mimo swojego wieku posiada już kilkuletni staż w tworzeniu muzyki. Raper, który przyciąga grono słuchaczy i wbija milionowe wyświetlenia pod utworami.
 • Polsko angielski rap? schafter. (FENOMENalnie!)
  Dziś w cyklu staram się zrozumieć fenomen artysty, który jest na pewno jednym z młodszych na polskiej rap scenie. Urodzony w 2003 roku może się jednak pochwalić już dwoma własnymi albumami, gościnkami u „bardziej znanych” ale też milionami odsłon na YouTube.
 • Nowe brzmienia – Lordofon. (FENOMENalnie!)
  W tym odcinku cyklu na warsztat biorę skład, który wprowadza powiew nowości na polską rap scenę. Emanuje zapałem, chęcią i alternatywnym brzmieniem. Wszystko jednak jest spięte w klamrę dobreo zastrzyku muzyki.
 • Świeża krew – Przyłu. (FENOMENalnie!)
  Dziś w cyklu po raz kolejny przyjrzę się artyście z niewielkim stażem, ale który zdążył wydać już kilka albumów, choć jako „solowy” gracz nie występuje długo na polskiej rap scenie. Wcześniej można było go poznać jako zawodnika Młodych Wilków, usłyszeć jako hypemana jednego z „bardziej topowych” raperów. Postanowił jednak wydać również swoje rzeczy. Czym przyciągnął do siebie słuchaczy?