suchy-majk – Sztuka Mówienia

suchy-majk – informacje i projekty prowadzące do albumu Sztuka Mówienia:

suchy-majk – gdański raper, rocznik 93′, członek ekipy PNG Boys. Pierwsze jego kawałki datowane są na 2012 rok. Po kilku latach przerwy raper zagęścił działania co zaowocowało trzema projektami – Brak Okładki Mixtape, VI Mixtape oraz Brak Okładki Mixtape 2. Teraz suchy-majk przedstawi branży album Sztuka Mówienia!

suchy majk Sztuka Mówienia MaxFlo patronat followrap.com
suchy-majk

Co warto wiedzieć o nadchodzącym albumie?

Sztuka Mówienia wydana sumptem MaxFlo będzie jego czwartym albumem, tym razem perspektywy dotarcia do szerokiego grona odbiorców znacznie się powiększyły. suchy-majk nie ma problemu ze składaniem technicznych wersów, przeplatanych twardym, życiowym realtalkiem momentami skłaniającym do refleksji. Nie jest tutaj kwadratowo, bo gdański raper potrafi bawić się formą i flow przez co całość spaja się ze sobą bardzo dobrze.

followrap buy coffee

Co do powiedzenia o sobie, swoich inspiracjach i podejściu do rapu ma sam suchy-majk?

suchy-majk:

Pierwszą styczność z rapem miałem jako nieświadomy kultury hip-hop małolat, zaraz po premierze kawałka Liroya – “Scyzoryk” pod koniec lat 90.
Następnie wujek dał mi kasetę ze starymi nagraniami rockowymi na którym znajdował sie numer “Rugbyści” Pei. I od tego się zaczęło.
W tym samym czasie mój starszy brachol zaczął jarać się rapem stając się fanem Eminema co spowodowalo, że równolegle zacząłem słuchać 50 Centa. To była klasyczna zajawka z historii jakich wiele. Wliczając w to zbieranie plakatów, wycinków z gazet i oczywiscie kolekcjonowanie płyt oraz kaset Curtisa.
Zajawka urosła do tego stopnia, że sam zacząłem pisać teksty, choć początkowo miały bardziej formę wierszowanych zdań niż nawijania do bitu.
Potem moje oczy zaczęły skupiać się na zagranicznych kierunkach, ale mówić o inspiracjach to jak pisać książkę – z tych największych, których zawsze szanowałem to Curren$y, Meek Mill i właśnie Fiffty.
Jako urodzony w latach 90’ pamiętam słuchanie Radiostacji i rapowych audycji w późnych godzinach. To zaowocowało zagłębieniem sie w polski rap – Peja (boże, “Na legalu” to jest płyta), Fenomen, Mor W.A, Projektanci, Tedas, Pezet i wszystko co wychodziło na przełomie lat 2004-2012. Potem mega zajawienie się polskim podziemiem – od Smarka, po Wenę, Erkinga, Emasa, Szuwara, Peerzeta, Jimsona czy starych nawijaczy z High Time Label. I tak wymieniać można bez końca.
Nie dzielę rapu na stary i nowy. Z sentymentu i wartości zajawki jako takiej jestem fanem staroszkolnego, klasycznego brzmienia. Oczywiście nie gardzę również zajebiście wyprodukowanym, wpadającym w ucho numerem w którym prosty tekst odgrywa raczej drugoplanową rolę.
Staram się wypośrodkować, ale nie ukrywam, że najważniejsze dla mnie jest to, gdy temat kawałka zgrywa się z emocjami artysty w sposob naturalny oraz to czy wywołuje w słuchaczu (w tym wypadku mnie) jakiekolwiek emocje.
Chodzi o energie, to jest najważniejsze w muzie, bo to ona skupia ludzi. Ona przyciąga. A muzyke robimy dla innych – i to jest zajebiste.

Social media:

suchy-majk na Facebooku, Instagramie, YouTube

Single zapowiadające Sztukę Mówienia:

Sztuka Mówienia – preorder:

Zobacz również:
⚠️ Nasz Fanpage na Facebooku

💿 Redakcyjne patronaty Albumów

🎥 Nasz kanał na YouTube

👥 Nasza grupa na Facebooku

📕 Posty z cyklu #KalendariumPolskiegoRapu

📷 Instagram FollowRap

☕ Podobało się? Postaw nam kawę na buycoffee.to
🎙️ Sprawdź Followrap Podcast

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.