Bartek Koko/Siódmy – Wszędzie widzę szlugi EP

Bartek Koko to reprezentant Mszany Dolnej. Na scenie działa od lat. Jest członkiem składów Ententa oraz Fillomatic. Gdy dowiedzieliśmy się, że szykuje wraz z Siódmym EP, nie zastanawialiśmy się nawet sekundy, takie rzeczy chcemy patronować!

bartek koko

Bartek Koko

Bartek koko to raper pochodzący z gór, a dokładnie, z malowniczej Mszany Dolnej. Współzałożyciel składu Ententa, który tworzy wraz z tarnowskim raperem Djobelnym oraz Dj-em i producentem Barym. W 2020 roku zadebiutowali bardzo dobrze przyjętym albumem Kuriozum. Koko współtworzy również kolektyw Fillomatic, do którego należą: Emikae, Bartek Koko, Segi, Maka Makson, Ajkan, Zaraz2001 i Konarski oraz Fav. Razem w 2021 roku wydali debiutanckie LP.

Raper stylowo hołduje czasom golden ery, ale nie obce są mu również eksperymenty muzyczne. Był gościem u Yurkosky’ego w ramach akcji Live Y Studio. Charyzma, nieszablonowy głos, ogrom treści to w skrócie rap od Koko.

siódmy

Siódmy

Siódmy to pochodzący z warszawskich Bielan mc oraz beatmaker, działający na scenie od 2003 roku. Początki to bitwy freestylowe oraz podziemny skład Efekt Działania. W 2009 roku zadebiutował solowym materiałem o tytule „Fundament”, który według ankiety przeprowadzonej przez jeden z portali muzycznych sklasyfikowany został na trzecim miejscu w kategorii „nielegal roku”. Wiosną 2011 roku wraz ze składem Echo debiutuje na legalnym krążku jako Echinacea. Producentami byli Kixnare i Roux Spana. Projekt został bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy oraz krytyków i recenzentów muzycznych. Wydawcą albumu było Aloha Entertainment.

W 2015 roku wraz z Worstcase’em wydaje producencki projekt o nazwie Noize from Dust o tytule Ultraakustyka. Album ujrzał światło dzienne w wytwórni Prosto Label. W 2018 roku wydał wspólny album z Parzelem pod tytułem “Lot 1.7”, gdzie odpowiadał za produkcję. Był to debiut wydawniczy Under The Top Label. Siódmy znany jest z zamiłowania do brzmień Detroit, New York oraz złotej ery rapu. Ma na koncie wiele ciekawych kooperacji z innymi artystami m.in. Jetlagz, Eldo, O.S.T.R., JWP, Cira, Numer Raz, Vnm, Ras, Sarius, Jeżozwierz, Fenomen, The Generacja, Emil Blef, Hazzidy, Pono, Vixen, Skorup, Wena, Hades Hi Fi Banda, Młody M, Proceente, Mały Esz, Łysonżi, Praktis, Plako Wajber, Prykson Fisk, Dj 600V, Kixnare, Roux Spana, Dj Kebs, Dj Dfc, Dj Element, Dj HWR, Dj Gram, Dj Ace i inni.

Siódmy został wielokrotnie wyróżniony złotymi lub platynowymi płytami za produkcję muzyki dla innych wykonawców. Dodatkowo znany jest z roli producenta wykonawczego nad kilkoma projektami.

Aktualizacje

Poniżej znajduje się aktualizowana na bieżąco lista ruchów Bartka

22 listopada – premiera singla “Stare hondy”

Pierwszy singiel zapowiadający nowy materiał Bartka Koko i Siódmego pt. “Stare hondy” miał premierę pod koniec listopada. Za skrecze odpowiada DJ Cutahead. Lekko prześmiewczy i ironiczny obraz podziemnego rapera, starającego się walczyć z nałogiem. Szpilka wbita słuchaczom jak i całemu przemysłowi muzycznemu w Polsce. Więcej info o okładce, trackliscie jak i konceptowi, który przyświeca temu projektowi już na dniach.

Posłuchaj singla “Stare hondy” na YouTube, lub na Spotify.

Bartek Koko/Siódmy - Stare Hondy

Zamów album

Chcesz dorwać fizyka Wszędzie widzę szlugi EP? Pisz wiadomość na widzeszlugi@gmail.com.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*