Jeden – Benzo

Jeden, a właściwie Bartłomiej Gruszka, to wciąż bardzo młody raper, mający jednak za sobą już sporo projektów i mocno zaznaczył swoją obecność w podziemiu, wyróżniając się np. na transmisjach “Nołnejm Alert” u Yurkosky’ego. Jego praca zaowocowała transferem do QueQuality, gdzie wydał swój poprzedni projekt – “Heaven”.

Droga do marzeń

Jego trzy ostatnie płyty układają się w koncept “drogi od zera do marzeń”. “SANNYAS1N” opowiada o problemach, depresji, “H1GHWAY” to droga do uwolnienia się od wszystkiego co mu doskwierało, a “HEAVEN” to cel tej drogi, bo płyta opowiada o marzeniach – tych górnolotnych i abstrakcyjnych, ale też przyziemnych.

Jeden prezentuje świeże spojrzenie na rap, przeplata czysto newschoolowe, trapowe wręcz brzmienia z klasyczną nawijką. Jego melodyjne flow, chwytliwe gierki słowne czy wielokrotne rymy urzec mogą zarówno młodszych jak i bardziej doświadczonych słuchaczy. Warto podkreślić, że Jeden raczej unika tekstów i płyt “o niczym”. W głowie ma wiele pomysłów, jego płyty do tej pory były zazwyczaj oparte na konkretnych konceptach, co też niejako wyróżniało go wśród rówieśników.

Nowy album jest dla Bartka niejako odskocznią od tego do czego nas przyzwyczaił do tej pory. Nie będzie żadnego odgórnego konceptu, a płyta będzie raczej przeplatanką klimatycznego vibe’u i technicznych “bangierów”.

Sprawdź naszą recenzję poprzedniego projektu rapera – “Heaven”!

📝 Sprawdź wywiad z Jednym autorstwa Matiego!

👉🏻 Jeden na Facebooku

💿 Płyta do zamówienia już wkrótce!

Posłuchaj Jeden – Benzo na YouTube:

Pierwszy singiel z nowego projektu
Playlista “Benzo”

Odsłuch albumu Jeden – Benzo:

👉🏻Sprawdź nasze pozostałe Patronaty.

Poniżej powinna być reklama. Jeśli jest – super, dzięki! Jeśli jej nie widzisz, to albo post został niedawno opublikowany, albo masz aktywną blokadę reklam. Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli wyłączysz dla nas Ad Blocka. Dodaj FollowRAP do wyjątków/białej listy. Nienawidzisz reklam? My też, ale będziemy wdzięczni za wsparcie – postaw nam kawę.

Zobacz również:
⚠️ Nasz Fanpage na Facebooku

💿 Redakcyjne patronaty Albumów

🎥 Nasz kanał na YouTube

👥 Nasza grupa na Facebooku

📕 Posty z cyklu #KalendariumPolskiegoRapu

📷 Instagram FollowRap

☕ Podobało się? Postaw nam kawę na buycoffee.to.