Avi x Louis Villain – Akademia Sztuk Pięknych

IMG

Najnowszy album Avi x Louis Villain – Akademia Sztuk Pięknych otrzymał nasz redakcyjny patronat!

Jak wyglądała historia chłopaków przed zamknięciem trylogii?

11 października 2016 roku.
Wtedy internet pierwszy raz mógł usłyszeć, co do powiedzenia ma Avi oraz Louis Villain.

„Mam wszystko czego trzeba do podbicia świata,
Działają organy – mózg, serce, prostata”.

Te wersy spowodowały, że na rapowej mapie Polski zaświecił mocniej punkt znaczący Raszyn.
Kolejne utwory, takie jak „Moya” lub „Jeden z anonimowych” gwarantowały nam, że oto doświadczamy narodzin nowego ważnego duetu na scenie. Liryka od samego początku była tym, co wyróżniało Aviego oraz Louisa wśród innych nowych twarzy, które stawiały na inne wartości. Tu od razu wiedzieliśmy, że flex oraz hedonizm nie ma być wyznacznikiem stylu. Otrzymywaliśmy bagaż życiowych przemyśleń ubranych w świetnie dopasowane metafory oraz styl, który ma być odmienny od reszty.

Louis Villain Avi Akademia Sztuk Pięknych
Fot. Michał Chojnacki

Avi x Louis Villain – ten duet nie zawsze miał z górki

Razem z rozpoznawalnością nadeszła propozycja zasilenia szeregów SB Maffija. 31 lipca 2017 roku duet oficjalnie dołączył do labelu Białasa oraz Solara. Panowie długo nie zagrzali miejsca w wznoszącej się wtedy na szczyt wytwórni. W lutym 2018 roku następstwem konfliktu na linii SB – TPS oraz usunięcia dissu Panów na reprezentanta Radomia, było oficjalne odejście z warszawskiej oficyny.
Dalsze kroki to już jedynie samodzielna droga na szczyt. 6 kwietnia 2018 otrzymaliśmy „Zbiór Pieśni Sycylijskich”. Niezwykle osobiste teksty, świetnie napisane z ogromem ładunku emocjonalnego. Do tego otoczka ulicznego biznesu oraz zasad, które charakteryzują ludzi o silnym kręgosłupie moralnym. Przyjaźń ponad pieniądze oraz wiedza, jak może skończyć się wspólnie obrana droga ciemnej strony ulic. Przy tym wszystkim, słuchacz cały czas wiedział, że autorzy to osoby niezwykle inteligentne oraz empatyczne. Panowie wiedzieli, po co przyszli na scenę i co chcą na niej po sobie zostawić. Zysk to pochodna obranej drogi, a nie jej cel.
Odbiorca otrzymał towar najwyższej marki.

Avi Louis Villain Akademia Sztuk Pięknych
Fot. Michał Chojnacki

Moya Label urósł w siłę

5 lipca 2019 roku wyszła druga część sycylijskiej trylogii „Spis Dzieł Sycylijskich”. Otrzymaliśmy album w każdym aspekcie lepszy. Styl obydwu autorów ewoluował, co przyniosło nam jeszcze więcej tego, czego każdy oczekiwał. Przy tym, Louis rozwinął się jako tekściach oraz producent. Duet stał się kompletny oraz zbalansowany, a liryka bardziej przyswajalna, nie tracąc przy tym swojej wyjątkowej poetyckości. Do tego produkcje były w większym stopniu przebojowe. Louis Villain zainspirowany nowoczesną europejską sceną rapową rozbudował swój warsztat producencki, co przyniosło bardziej przyswajalne brzmienie. Raszyn wszedł do rapowej ekstraklasy i rozsiadł się w niej na dobre.

W maju 2021 roku otrzymamy zamknięcie trylogii. „Koniec wieńczy dzieło” i mamy pewność, że nasi autorzy rozpoczęli od trzęsienia ziemi i dalej już tylko emocje będą rosnąć. Nasz patronat oraz zaufanie, jakim nas zaszczycili Avi, Louis oraz cała wytwórnia Moya, to wielkie wyróżnienie oraz powód do dumy. Real recognize real.

Nasze artykuły dotyczące tego patronatu:

Gościnnie na albumie:

Planowa premiera albumu: 21 maj 2021

Preorder albumu:
moyalabel.pl


Social media:

Zobacz również:
⚠️ Nasz Fanpage na Facebooku

💿 Redakcyjne patronaty Albumów

🎥 Nasz kanał na YouTube

👥 Nasza grupa na Facebooku

📕 Posty z cyklu #KalendariumPolskiegoRapu

📷 Instagram FollowRap

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.