Blacastan nie żyje

Zdecydowana większość naszych treści kręci się wokół polskiego rapu. Mając jednak na uwadze, że mój gust hip-hopowy w latach 2009-2015 mocno kręcił się wokół Army Of The Pharaohs, to z wielkim smutkiem przyjąłem wieści o śmierci jednego z członków tego potężnego kolektywu hip-hopowego.

“Nic tak nie gloryfikuje jak śmierć”

Choć unikam wyolbrzymiania dorobku kogokolwiek dopiero gdy przychodzi kres jego dni, to z czystego szacunku dla rapera chciałbym przybliżyć sylwetkę człowieka, który współtworzył supergrupę, która przez wiele lat była dla mnie tym, czym dla moich starszych kolegów był/jest Wu Tang Clan.

Blacastan, członek zespołów Army Of The Pharaohs, Demigodz zmarł niedawno, co potwierdza między innymi Vinnie Paz

Army Of The Pharaohs

Super grupa to określenie, którego użyłem w kontekście ilości raperów, która tworzy grupę – około 14 MC zwerbowanych przez Filadelfijską legendę – Vinniego Paza. Mniejsza grupka z nich stworzyła osobny zespół – Demigodz, która wydała album “Killmatic“, który jest jedną z najlepszych rzeczy, jaką dane mi było słyszeć ze świata twardego undergroundu. Mało jest płyt, które po tylu latach do dziś wracają na moje głośniki

army of the pharaohs płyty
fot. Adam Świsłowski

Singiel zmasterowany przez Noona

Blacastana charakteryzowało mocno undergroundowe podejście do rapu. Niech świadczy o tym fakt, ze jednego z singli można posłuchać oficjalnie wyłącznie na YouTube, lub kupić na winylu. Wyprodukowany przez DJa DOOMa singiel był również zmasterowany przez cichą legendę polskiego rapu – Mikołaja Bugajaka a.k.a. Noona.

Pozostałe kawałki z Blacastanem warte sprawdzenia

Tych, którzy sobie cenią twardy, bezkompromisowy underground zachęcam do sprawdzenia dorobku Blacastana. Pozostawiam Wam kilka utworów, które prywatnie polecam.

IKONA GOOGLE NEWS OBSERWUJ NAS NA GOOGLE NEWS!

Jeśli podobnie jak ja, zamierzacie oddać hołd raperowi i spędzić trochę czasu z jego muzyką, zachęcam zajrzeć na Genius, by przypomnieć sobie pełniejszą listę utworów, w których udzielił się Blacastan.

Chcesz być na bieżąco z postami FollowRAP? Szukaj na ekranie ikony dzwoneczka.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.