Peja x Magiera – „Ricardo”. Data premiery, tracklista, start preorderu!

Peja Magiera Ricardo okładka wersja podstawowa

Ostatnimi czasy nikt nie jest tak konsekwentny w polskiej rap grze, jak Peja. Od wydania w 2018 roku albumu „25_godzin” weteran i legenda naszej rodzimej sceny prezentuje swój szósty projekt! Oczywiście od strony producenckiej nie mogło zabraknąć niezawodnego Magiery, konsekwentnie współpracującego z artystą z Poznania od premiery właśnie „25 godzin”! Sam Magiera z kolei wydaje swój album producencki pt. FEAT. w tym roku. Zanim jednak to nastąpi, przyszedł czas na 21 długogrający album Peji, jakim jest „Ricardo”!

Ostatecznie „Ricardo” to długogrające LP, a nie EP

Fanów Peji może cieszyć to, że otrzymają oni od swojego idola pełnoprawny longplay. Na początku Peja i Magiera planowali wydać płytę „Ricardo” w formie EP. Miała ona zapowiadać długogrający projekt, który duet raper x producent planowali na jesień. Ostatecznie, jak to w przypadku Peji i Magiery, którzy są bardzo płodnymi artystami, 30 minut okazało się zbyt krótkim czasem na przeniesienie wszystkich pomysłów na CD. Doszło więc do niespodzianki i ostatecznie otrzymujemy…

Peja x Magiera – „Ricardo” – tracklista

14 numerów! W wersji standardowej! O wersji deluxe jeszcze napiszę. Wersja standardowa będzie miała swoją premierę we wszystkich sklepach w Polsce 21.05.2021. Jej okładka będzie dokładnie taka sama jak powyższa. Ta oprawa różni się od tej z wersji deluxe tylko kolorem.

A jak z muzyką? Otóż Peja i Magiera postanowili także, iż obie wersje „Ricardo” będą się różnić także pod względem samej zawartości pod kątem stricte muzycznym. Na początek jednak przedstawiam wam tracklistę wersji standardowej:

1. Intro

2. Flow Must Go On feat. DGE

3. Mindset

4. Jak Nipsey feat. Sztoss

5. Droga mistrza feat. VNM

6. Target feat. Simpson & John Mojo

7. Przystań

8. Kierap feat?

9. Dzień Sądu feat?

10. Smak życia feat?

11. Wszyscy umrzemy feat. Perro ZW & Shazaam

12. Jak młot feat. Hałastra

13. Ricardo

14. Pamięć absolutna

Weterani, zagranica i…

Hałastra. Tak, to zdecydowanie największe zaskoczenie, jeśli chodzi o występy gościnne na albumie „Ricardo” Peji i Magiery. Jestem bardzo ciekaw, w jaką stylistykę wspólnego utworu pójdą gospodarz i ta undergroundowa, eksperymentalna banda, która nadaje Pro8l3mStyle nową świeżość.

Poza tym na „Ricardo” Peji pojawią się weterani tej sceny, czyli DGE i VNM, zagraniczni artyści: Shaazam (reprezentant szwedzkiego rapu, który już współpracował z raperem z Wielkopolski) oraz Perro ZW (twórca z Meksyku), a także Sztoss, Simpson (mogliście go usłyszeć w kawałku Peji pt. Richtown z „AR-15” EP) i John Mojo.

Peja i Magiera nie odsłaniają jednak wszystkich kart w kontekście „Ricardo”. Na albumie pojawią się jeszcze trzej goście, których przyjemność przedstawienia słuchaczom duet raper x producent pozostawili sobie na sam koniec.

Preorder krążka Peja x Magiera -„Ricardo” to…

Aż dodatkowe 3 numery! Ich nazwy są na razie owiane tajemnicą.

Peja Magiera Ricardo okładka wersja deluxe

Dodatkowo w wersji preorderowej, którą możecie zamówić tutaj, słuchacze znajdą także osobne CD z instrumentalami, co według mnie zawsze jest świetną rzeczą. Standardowo został także przygotowany specjalny limitowany/numerowany box. W nim, oprócz płyty „Ricardo” znajdziecie:

  • Wydanie kasetowe projektu
  • Wlepki
  • Silikonową opaskę
  • Czapkę okolicznościową
  • Smycz
  • Certyfikat autentyczności wraz z autografem
  • Kod do sklepu RPS Klasyka

Jak widać, Peja dba o swoich fanów. Jak wspomniałem, wersja deluxe jego nowego albumu różni się pod względem okładki od wersji standard. Ta, jak widać powyżej, jest niebieska.

Czego możemy się spodziewać po najnowszym projekcie Peji i Magiery?

Myślę, że tego, co Peja konsekwentnie nam pokazuje od pierwszego projektu z Magierą. Bezpośredni, bardzo pewny siebie rap na świeżych podkładach serwowanych przez legendarnego producenta. Nie zabraknie pewnie eksperymentów i świeżości od poznańskiego weterana, który znakomicie wpasował się w nowoczesne realia i konsekwentnie trzyma najwyższy poziom. Teraz czekamy z niecierpliwością na pierwszy singiel!


Chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami? Kliknij dzwoneczek po lewej stronie!

Inne artykuły:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.