Mistrzostwa Swiata IDA 2022 10 grudnia w Krakowie

Przez ostatnie dwa lata impreza IDA odbywała się w formie transmitowanego na żywo studia w którym emitowano nagrane wcześniej filmy. W końcu wydarzenie wróci do nas na żywo! 10 grudnia w krakowskim Teatrze Variete zaprezentują się najlepsi DJ-e, którzy powalczą o tytuły Mistrza Świata w dwóch kategoriach: Show oraz Technical.

IDA Historyczne miejsce

Kraków od 16 lat gości imprezę IDA WORLD DJ CHAMPIONSHIPS, powszechnie uznawaną za największe i najlepiej zorganizowane zawody tego typu na świecie. W kwietniu 2000 roku w ramach obchodów związanych z przyznaniem Krakowowi tytułu Europejskiego Miasta Kultury odbyła się pierwsza prawdziwa bitwa Djska w Polsce “Dj’s Battle”.

W pamiętnym roku 2000 naprzeciw siebie stanęły dwie najważniejsze ekipy dj’skie w kraju: warszawski Polfejder (Jan Marian & Deszczu Strugi) oraz krakowscy pionierzy Krime & DMC.Pojedynek wygrali reprezentanci Krakowa. Dj’e Krime i DMC będą obecni podczas tegorocznej imprezy.

W DJskim fachu jesteśmy potęgą

To właśnie Polacy posiadają najwięcej tytułów mistrzowskich z wszystkich startujących w zawodach krajów. Na przestrzeni istnienia zawodów IDA zdobyliśmy ich, aż 11. Dla porównania drugie pod tym względem jest USA na równi z Nową Zelandią (4),  trzecia Japonia i Belgia (3).

Poniżej powinna być reklama. Jeśli jest – super, dzięki! Jeśli jej nie widzisz, to albo post został niedawno opublikowany, albo masz aktywną blokadę reklam. Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli wyłączysz dla nas Ad Blocka. Dodaj FollowRAP do wyjątków/białej listy. Nienawidzisz reklam? My też, ale będziemy wdzięczni za wsparcie – postaw nam kawę.

Na tegorocznych Mistrzostwach IDA nasz kraj będzie reprezentował kolektyw Needlework Scratch Crew (Chederac, Bulb, Lem, Ph) w kategorii „Show” oraz DJ URE w kategorii „Technical”. To właśnie Needlework Scratch Crew są głównym pretendentem to tegorocznego tytułu. Równolegle w internecie rozgrywa się batalia o tytuł Mistrza Świata IDA w kategorii Scratch. Tutaj Polska ma silnego reprezentanta – DJa Bena dla którego będzie to już czwarty finał w ciągu 9 lat. W finałowej rundzie Polak walczy z broniącym po raz 3 tytułu Japończykiem Tsuyoshi oraz objawieniem tegorocznej edycji DJem RTA z Brazylii. W zawodach „online” udział brało 44 dj’ów z 27 krajów. Zwycięzca kategorii Scratch Online Battle zostanie ogłoszony podczas finału w Teatrze Variete.

W tym roku w zawodach weźmie udział 13-stu DJów reprezentujących 6 krajów: Japonię, Czechy, Holandię, Wielką Brytanię, Hiszpanię oraz Polskę. Publiczność ma miejsca siedzące, a pojedynki dodatkowo wyświetlane są na ekranie rzutnika.

Występy Legend, koncerty

W krakowskim Teatrze Variete nie zabraknie pokazów specjalnych w wykonaniu światowych gwiazd DJingu. W tym roku wystąpią:

Technics Special Showcase Dj Prime Cuts (UK) – 4 x ITF/DMC World Champion, członek legendarnej ekipy Scratch Perverts.

Deejay Irie (NL) – uwielbiany w Krakowie Mistrz Świata Audio Visual Scratch.

Dj Rena (JP) – najmłodszy w historii Mistrz Świata DJów. Swój pierwszy tytuł zdobył w wieku 12 lat.

Dj Datflex (ESP) – aktualny Mistrz Świata IDA.

Oprócz nich koncert wieczoru zagra ERO JWP.

Całość poprowadzi legenda polskiej sceny DJ Eprom, znany także jako Sztigar Bonko.

followrap buy coffee

Widzimy się w Krakowie!

Bilety online: goingapp.pl

Bilety w dniu imprezy dostępne w kasie Teatru Variete.

UWAGA: do każdego biletu organizator dodaje unikatową płytę IDA 2022 PROMO CD z utworami występujących na imprezie artystów. Odbiór płyty przy wejściu na imprezę.

IKONA GOOGLE NEWS OBSERWUJ NAS NA GOOGLE NEWS!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.