“Co u Ciebie?” – pytają VNM, Dizkret, schafter i Liroy

Pamiętacie singiel “D.Y.H.A.” sprzed 6 lat? Bisz, Queonafide, VNM i Sarius wspólnie na jednym kawałku. Co to było za połączenie! Wspomniany utwór pochodzi z “DeNekstBest Mixtape”, inaugurującego działalność wytwórni VNMa. Dziś otrzymaliśmy singiel “A co u ciebie?”, który zapowiada drugą edycję denekstbestowskiej kompilacji.


“Co u ciebie?”

Takie pytanie zadają sobie na bicie od Waco (!) kolejno Dizkret, VNM, schafter i Liroy. Singiel idealnie prezentuje koncept nadchodzącego albumu spod egidy VNMa i wytwórni DeNekstBest. Ma on w zamyśle łączyć kilka rapowych pokoleń, a trudno o lepsze spoiwo niż schafter rzucający luźne “co u ciebie?” do starszego o 32 lata Liroya.

Pomimo wyraźnej różnicy wieku i odmienności stylów całej czwórki, udało im się odnaleźć wspólny język na spokojnym, chillującym i ociekającym klasyką podkładzie od autora m. in. “Świeżego materiału”.

“DeNekstBest Mixtape vol. 2”

Zamysłem pierwszego mixtape’u od DeNekstBest było połączenie “średniej” i nowej gwardii w reinterpretacji klasycznych dla polskiego rapu kawałków. Na warsztat wzięto wówczas, między innymi, utwory Skazanych na Sukcezz, WWO, Płomienia 81 czy Molesty.

Druga odsłona również ma w swoich założeniach łączenie pokoleń, ale tym razem twórcy płyty sięgnęli jeszcze bardziej w przeszłość i zaprosili do współpracy także tych najstarszych, najbardziej doświadczonych wyjadaczy. Z tej synergii pokoleń powstał wyjątkowy mixtape, na którym w każdym utworze różnica wieku między najstarszym i najmłodszym raperem wynosi przynajmniej około 20 lat!

W 14 kawałkach wzięło udział aż 60 artystów. Twórcy kompilacji zapowiadają, że 7 utworów utrzymane będzie w klasycznej stylistyce, zaś pozostałe 7 czerpać będzie z najświeższych brzmień. Jest to więc swoiste przemieszanie pokoleń i stylów, pozwalające słuchaczowi prześlizgnąć się przez kawał historii polskiego rapu, a to wszystko w obrębie jednego albumu.

Na “DeNekstBest Mixtape vol. 2” na jednym tracku spotkają się więc Rip Scotty i Peja, Zeamsone i Te-Tris czy Gverilla i Jotuze. Usłyszymy wiele rapowych powrotów, w kawałku “KUNG-FU” pojawi się na przykład Pyskaty (dlaczego za nim tęsknimy?). Za stronę muzyczną również odpowiada prawdziwa śmietanka producencka naszego kraju. Na liście m. in. Gibbs, The Returners, DJ 600V, Waco, megot, Jajonasz czy Kixnare. Nie zapominamy też o obecności sporej ilości DJów, o których wpływie na naszą kulturę nie możemy nigdy zapomnieć! Za deckami Chwiał, Decks Haem czy Ike.

Pełna tracklista prezentuje się następująco:

1. INTRO (cuts DJ Ike, prod. Janga)

2. CO U CIEBIE? (Dizkret x VNM x schafter x Liroy, prod. Waco)
3. YNNI (VNM x rip scotty x Ten Typ Mes x Peja, prod. LOAA)
4. SZKLANE DOMY (W.E.N.A. x Opał x FonTam x Onar, prod. The Returners, cuts DJ Chwiał)
5. HOSTEL (VNM x Żyt Toster x Floral Bugs x PIH, prod. Nocny)
6. CHA-CHING (Miły ATZ x Abradab x Ryfa Ri x FonTam, prod. Magiera, cuts DJ Chederac)
7. STAN (Berson x VNM x Zeus x Rahim, prod. Janga)
8. SERCE (Zeamsone x Wini x Te-Tris, prod. DJ 600V)
9. IGŁY (O.S.T.R. x Fukaj x VNM x Bilon, prod. megot, cuts DJ Flip)
10. STILLO (donGURALesko x VNM x Kabe x Joda, prod. Kixnare, cuts DJ Haem)
11. WYMIANA (WdoWA x Siles x FonTam x Pono, prod. Gibbs)
12. DZIEŃ ŚWIRA (Przyłu x Żyt Toster x Łona, prod. Jajonasz, cuts DJ Hubson)
13. KUNG-FU (Bisz x FonTam x Filipek x Pyskaty, prod. Skrywa)
14. GEN-F (Verde x VNM x Milu x Vienio, prod&cuts DJ Decks)
15. ŚWIT (Vix.N x Deys x Gverilla x Jotuze, prod. Faded Dollars)

16. OUTRO (cuts DJ Ike, prod. Janga)

Premiera albumu już 10 grudnia 2021 roku. Album zamawiać można na stronie DeNekstBest. Do preorderowych zamówień dołączany jest zestaw naklejek oraz książeczka z biogramami wszystkich 62 artystów, przygotowaną przez autora serii książek “To nie jest hip-hop. Rozmowy” – Jacka Balińskiego. Dostępne są takżę wersje z koszulkami i bluzami.

autorzy denekstbest mixtape vol 2

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.