Rzut okiem na podziemie. Bażant z kontrowersyjnym projektem oraz najnowszym singlem!

Okładka albumu Bażanta
Raper o ksywie Bażant

Pod tajemniczą ksywą “Bażant” kryje się 20-letni undergroundowy twórca – Igor Kwiatkowski. Wcześniej pojawiał się na takich kanałach jak Kstyk, FRESHVILLE oraz LOS SANTOS DRILL MUSIC. Mimo wszystko to jego pierwsze wydawnictwo.

Takie jest życie

Młody artysta zaprezentował nam wczoraj singiel promujący jego najnowszą płytę „Nic Dobrego (O Polsce)”. Nosi on tytuł “Selavi” – fonetycznie zapisane francuskie zdanie “C’est la vie” oznaczające właśnie “takie jest życie”. Jak mówi sam Bażant – jest to początek drogi, w którą chce zabrać swoich słuchaczy. Gościnnie w utworze udzielił się Pazzy, który poza tym featem, czuwa nad całym projektem.

Samo zło

Na krążku Igora udzielił się również Napster – kluczowa postać w polskim rapie, założyciel “FRESHVILLE” oraz “FV CLASSIC” gdzie 6 lat temu zaczynał Bedoes. Płyta liczy sobie 10 utworów i według młodego rapera – jest to obraz Polski i jej mieszkańców widziany jego oczami. Wyrzucił tam wszystko, co złe. Oprawą graficzną zajęła się Nicoletta Januszkiewicz.

Może jednak nie takie zło?

Uważam, że projekt ma szansę odbić się większym echem w polskim podziemiu i (miejmy nadzieję) poza nim. Już pierwszy singiel reprezentuje wysoki poziom. Dosyć kontrowersyjna tematyka całego longplay’a zaciekawiła mnie na tyle, że na pewno będę na bieżąco obserwować poczynania tego młodego twórcy. Zachęcam Was do przesłuchania “Selavi” i wyrażenia swojej opinii.


Sprawdź resztę aktualności!

1 Trackback / Pingback

  1. Young Cats - nowa inicjatywa dla podziemia - FollowRAP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.