Słoń zapowiada grę RPG! Co już wiemy o “M.E.A.T.”?

zapowiedź "m.e.a.t."
zapowiedź gry M.E.A.T.

Od jakiegoś czasu, na swoich profilach w mediach społecznościowych, Słoń wspominał regularnie o pracach na jakąś grą RPG. Część odbierała to jako żart, ale wyglądało to bardzo prawdopodobnie i realnie. Dziś na kanale Brain Dead Familii pojawiła się pierwsza oficjalna zapowiedź “M.E.A.T.”.

Czym jest “M.E.A.T.”?

Rozwinięcie tego skrótu nie zostało jeszcze wyjaśnione, ale poznaliśmy kilka innych faktów o grze. Będzie to klasyczne RPG (Role-Playing Game, gra fabularna, w której gracz steruje postacią lub drużyną, przemierzając fikcyjny świat, wypełniając różne misje – idące z głównym wątkiem fabularnym lub poboczne czy rozwijając kolejne umiejętności bohatera. Przykładem takiej gry może być popularny ostatnio Wiedźmin od polskiego studia “CD PROJEKT RED“) o grafice w stylu pixel-art – postacie i świat stylizowane będą na starszych grach i narysowane będą za pomocą pojedynczych kwadratów.

Początkowo dostępny będzie jedynie tryb “single player“, a więc dla jednego gracza. Z czasem jednak, twórcy planują wprowadzić nawet 8-osobową kooperację, a później pełnoprawne MMO, czyli wieloosobowy tryb online dla bardzo dużej liczby graczy.

Fabuła dotyka dość ciekawego i nietypowego okresu i miejsca. Akcja gry będzie toczyć się pod koniec XIX wieku w Kanadzie w trakcie szalejącej gorączki złota, a gracz wcielać się będzie w rolę magnata – weterana wojennego. Główny bohater ma odkryć tajemniczą substancję, Telestarion, co wprowadzi niemałe zamieszanie. Powstała ilustrowana książka, która pełnić będzie rolę prequela do historii w grze.

Kiedy więcej informacji?

Słoń w filmie promocyjnym zapowiedział, że w kwietniu tego roku wystartuje kampania na Wspieram.to, gdzie będzie można wesprzeć projekt finansowo. Założyciel BDF nie zapowiedział konkretnie kiedy zagramy w “M.E.A.T.”, ale będzie to także okres tegorocznej wiosny.

Newsy na temat gry możemy śledzić na dedykowanej stronie M.E.A.T. na Facebooku, a także na specjalnie założonym profilu na Instagramie. Poniżej prezentujemy wspominaną wielokrotnie zapowiedź Słonia.


Sprawdź inne nasze Aktualności!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.