XXL Freshman 2024 – poznaliśmy skład!

Freshman XXL 2024

Kolejny raz magazyn XXL wybrał swoją drużynę freshmanów. Kto tym razem ma szansę zyskać mocny zastrzyk popularności?

Poznaliśmy zestawienie XXL Freshman 2024. Sprawdźcie, kto znalazł się w tegorocznej jedenastce.

W tym roku dostaliśmy mieszankę raperów i raperek z różnych rejonów Stanów Zjednoczonych. Każda część USA ma swojego reprezentanta. Za bity w cypherach odpowiedzialny będzie Southside.

XXL Freshman 2024 lista

 Oto lista Freshmanów 2024:

 • BigXthaPlug (Dallas, Texas) znany z singli “Texas” “Mmhmm”, “Climate”, “Levels” lub “Whip It”. W 2023 roku wydał album “Amar”.
 • That Mexican OT (Bay City, Texas) raper, którego zeszłoroczny album “Lonestar Luchador” znalazł się na mojej liście najlepszych zagranicznych albumów roku. W tym roku dostaliśmy od niego nowe wydawnictwo “Texas Technician”, które równie mocno polecam. Według mnie w pełni zasłużona nominacja!
 • Lay Bankz (Filadelfia, Pansylwania) artystka miesiąc temu wydała debiutancki album “Afret 7”. Jej przebój “Tell Ur Girlfriend”, stał się viralem na TikToku w kwietniu tego roku.
 • Bossman Dlow (Port Salerno, Floryda) autor niezwykle popularnego mixtape’u “Mr Beat the Road“, który jest promowany dwoma TikTokowymi przebojami “Get in with Me” oraz “Mr Pot Scraper”.
 • 4Batz (Dallas, Texas) artysta szturmem zdobył sławę w rapowym świecie. Wystarczyły trzy single, aby zgarniał pochwały od SZA, Kanye lub Ty Dolla $ing. Artyysta niedawno podpisał kontrakt w OVO Records Drake’a.
 • ScarLip (Nowy Jork) artystka, którą możecie kojarzyć z udziału w singlu Swizz Beatza “Take ‘Em Out”, gdzie pojawiła się u boku Jadakissa oraz Benny’ego The Butchera. Na ten rok zapowiedziana jest jej EPka “Scars & Stripes“, którą w pełni wyprodukuje Swizz.
 • Rich Amiri (Boston, Massachusetts) w 2023 roku wydał album “Ghetto Fabulous”, zawierający hity: “Aint Nothing”, “One Call” oraz “Codeine Crazy”. Rich Amiri w swojej muzyce wzorcowo łączy rap ze śpiewem. Niedługo artysta wystapi w Polsce na CLOUT Festivalu!
 • Maiya The Don (Nowy Jork) kolejna artystka, która święci triumfu na TikToku. Nie dostaliśmy od niej, póki co, żadnego wydawnictwa. Jednak sukcesywnie zdobywa sławę kolejnymi singlami.
 • Cash Cobain (Nowy Jork) artysta sukcesywnie buduje swoją pozycję od lat. Utwór “Attitude” Dona Tolivera, gdzie gościnnie pojawia się Cash, jest jednym z przebojów tego roku. Raper jest obecnie w trakcie trasy z Ice Spice, więc o jego zasięgi możemy być spokojni…
 • Hunxho (Greensboro, Karolina Północna) pierwszy raz usłyszałem o nim, kiedy 21 Savage dograł się do remixu jego utworu “Let’s Get It”. W 2023 roku dostaliśmy album “For Her”, który był promowany przebojem “Your Friends”. Dwa tygodnie temu dostaliśmy mixtape “Before The Album”, który zapowiada większe wydawnictwo od Hunxho.
 • Skilla Baby (Detroit, Michigan) (wybór publiczności). Sprawdziłem niedawno jego tegoroczny album “The Coldest” i dałbym mu 6/10. Skillsy się u chłopaka zgadzają, jednak nie wybija się niczym ponad średnią sceniczną.

Dajcie znać, czy kojarzycie któregoś z tegorocznych artystów. Czekam na cyphery, bo to jest duża weryfikacja wyborów i tym występem można wiele zyskać lub stracić.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.