LOWPASS wydaje płytę w Def Jam Recordings Poland!

LOWPASS logo Def Jam Recordings

Na horyzoncie widnieje kolejny krążek, który zostanie wydany w barwach Def Jam Recordings Poland. Jego twórcą jest skład LOWPASS!

LOWPASS Logo Def Jam
Grafika: @ponchee.193

Kto tworzy projekt LOWPASS?

Członkami grupy LOWPASS są twórcy zaprzyjaźnieni bądź związani z Def Jam Recordings Poland.

W skład zespołu LOWPASS wchodzą:

  • Raperzy: Miły ATZ (reprezentant Def Jam Recordings Poland, jego debiut „Czarny Swing” został wydany w tejże wytwórni) i Marceli Bober (przyjaciel Miłego ATZ, którego postać opisałem w ramach akcji FollowUnderground).
  • Producenci: Miroff (stworzył wraz z Hodakiem płytę „Zapach zimy i papierosów”, która również została wypuszczona nakładem Def Jam Recordings Poland) i Wuja HZG (basista, współpracuje z rozmaitymi artystami z polskiej sceny muzycznej)
Skład LOWPASS Miły ATZ Marceli Bober Miroff Wyja HZG

LOWPASS i ich płyta w Def Jam Recordings Poland

24.02.2021 ruszył preorder albumu grupy LOWPASS. Jego tytuł to nazwa tejże grupy. Będzie zawierać 12 numerów. W skład preorderu wchodzą: płyta, autografy i wlepki. Premiera krążka będzie miała miejsce 09.04.2021 .

LOWPASS pokazuje jak się tańczy

Z tej okazji jednocześnie wypuszczono singiel o tytule „Patrz, jak tańczę”. Gościnnie na refrenie numeru udzielił się wokalista Michał Szczygieł. Kawałek jest utrzymany w klimacie Disco&Funku. Jest to drugi numer tej ekipy. Można się więc domyślać, że ich nadchodzący krążek będzie zlepkiem różnych gatunków muzycznych (co, jak wiemy, u Miłego ATZ to normalne).

Raperzy podkreślają w nim, że dla nich sam proces tworzenia oraz zabawy przy tym jest o wiele ważniejszy niż końcowy efekt. Dlatego też stoją także (co, podkreślają w wersach) naprzeciw wszystkich coachów oraz korporacyjnych szczurów, którzy przede wszystkim dążą do jak najlepszych wyników, choć ich praca jest często z przymusu.

Lekiem są dla mnie wersy i marzenia/Nie liczy się efekt, ale droga do ich spełnienia

Miły ATZ – „Patrz, jak tańczę”

Po raz kolejny widzimy więc opozycję do jakiegoś zjawiska. W pierwszym numerze LOWPASS stanęli naprzeciwko polityków.

Jak będzie wyglądała płyta grupy LOWPASS?

Pierwszy singiel składu pt. Jesteś bydłem, gdzie gościnnie udzielił się Siles, wyszedł na świat 6 listopada 2020 roku. Zwiastował on nam, że krążek być może będzie połączeniem intelektualnego, zaangażowanego rapu z delikatnymi, lo-fi/futurystycznymi brzmieniami. Choć drugi singiel już nie jest tak mocny lirycznie, to również widzimy w nim jakieś zalążki buntu, o czym wspomniałem wyżej.

„Dla nich jestem tylko bydłem, orłem ze złamanym skrzydłem/Chcieliby mnie upaść jak świnkę, potem doić mnie jak milkę”

Marceli Bober (LOWPASS) – „Jesteś bydłem”

Możliwe, że nie zabraknie tutaj też stoner rapu (naprowadza nas na to wspólny numer o nazwie „Kosmiczne Sny” Miłego ATZ i Marceli Bobera z debiutanckiego krążka tego pierwszego rapera). Drugi utwór zespołu także na to wskazuje.

Również po relacjach z Instagrama możemy się domyślać, że domysły w kwestii produkcji są przynajmniej w miarę pewne.

Z kolei z opisu preorderu możemy się dowiedzieć, że ten krążek to będzie „paleta kolorów, którą w dzisiejszych czasach może dostrzec duża część młodego społeczeństwa” nagrana na jazzowych/klubowych (U.K) produkcjach (choć to zbyt ogólnikowe, jak czytamy w opisie). Także teza o stoner rapie z masą współczesnej, trafiającej do młodych ludzi treści jest chyba uzasadniona.

Wiem jedno. Ta płyta nie zdobędzie rozgłosu. Jest to zdecydowanie niszowy projekt dla koneserów podziemia. Jednak możemy się spodziewać po tym składzie masy różnorodnych inspiracji, oryginalnego vibe’u, i bardzo ciekawych, równie odlotowych linijek.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.