Nawaj x Barto Katt – Reszty Nie Trzeba

Nawaj x Barto Katt – Reszty (albumów) Nie Trzeba (będzie sprawdzać).

Naszym pierwszym redakcyjnym patronatem albumu w roku 2022 będzie album Nawaj x Barto Katt – Reszty Nie Trzeba.
Co warto wiedzieć o tym duecie MC/producent? Dlaczego “Reszty Nie Trzeba” będzie interesującym projektem? To właśnie dowiecie się w tej zakładce patronatu.

IKONA GOOGLE NEWS OBSERWUJ NAS NA GOOGLE NEWS!

Młody reprezentant staroszkolnej zajawki – Nawaj

Nawaj Reszty Nie Trzeba
Nawaj

Nawaj – zamieszkujący Rawicz podziemny raper, reprezentujący kolektyw BUMP’12 od samego początku jego istnienia.
Swoją przygodę z hiphopem zaczynał jako writer, zdobiąc ksywą ściany i
przystanki, by z czasem oprócz puchy chwycić do ręki majka. Po latach nagrywania „do szuflady” podziemną scenę przywitał demówką „20 Minutes of Skills Building”.
Materiał, choć niszowy i podsyłany „z rąk do rąk”, spotkał się z ciepłym przyjęciem co zachęciło rapera do kontynuowania nagrywek.
W poszukiwaniu producentów, pod których bity mógłby położyć swój wokal, nawiązał
kontakt z Barto Kattem. To co miało być współpracą przy jednym numerze, przerodziło się w wspólny projekt – EP „Za Dnia Marnuje Talent”. Materiał w całości wydany własnym sumptem, spotkał się z
pozytywnym odbiorem w kręgach słuchaczy lubujących się w klasycznych brzmieniach.

Udane efekty pracy duetu, zaowocowały dołączeniem Nawaja do założonego chwilę później kolektywu BUMP’12, w którym raper udziela się zarówno muzycznie, jak i stricte organizacyjnie.
Oprócz nadchodzącego LP „Reszty nie Trzeba” Nawaj bierze także udział w
projekcie NBP, gdzie prócz Bartka udziela się również Peepz. Oprócz tego wraz z całym kolektywem BUMP’12 tworzy mixtape „Swój Brat”.
Mateusz najlepiej czuje się w klasycznych brzmieniach. Impulsem, który pchnął go do rapu było polskie podziemie, a przede wszystkim ksywki takie jak Jimson i Smarki Smark oraz składy pokroju Dinala, Osete czy WOCC. Zapytany o ulubione ksywki z zagranicy wymienia zaś graczy takich jak Schoolboy Q, MF Doom, Earl Sweatshirt, Nas oraz Rejjie Snow.

Produkcje z pierwszej ligi – Barto Katt

Barto Katt Reszty Nie Trzeba
Barto Katt fot. @ciociaewaaa_foto

Barto Katt – niezwykle barwny i oryginalny raper oraz producent. Już teraz, mimo młodego wieku ma
za sobą bogaty bagaż doświadczeń. Współpracował z wieloma artystami. Wśród tych współprac należy wyróżnić takie ksywy jak m.in.: Hades, Guzior, Holak, favst/Gibbs, Deys, Skip, Jan – Rapowanie, Miły ATZ, Tymek, Gverilla, asthma, Undadasea, Łajzol.
Na jego produkcjach opierają się kawałki m.in.: Kosiego, Guziora, Leha, Bonsona, Szopeena, Klarenza, Mady i wielu innych.
Na swoim koncie ma dobrze przyjęty, wydany pod własnym szyldem BUMP’12 materiał “Sztuczne Kwiaty”, który pokazał bogate spektrum inspiracji. Album ten cieszy się pozytywnymi recenzjami. Oprócz tego należy wyróżnić również zeszłoroczny album “Yuppie“, który w naszym redakcyjnym podsumowaniu najlepszych albumów zamykał TOP5.

W 2018 roku został wybrany jako siódmy Młody Wilk Popkillera. Eksperymenty z dźwiękiem, chropowatość, winylowy kurz, a do tego równie charakterna miejska maniera to śmiała mieszanka inspiracji Barto. Młody artysta kieruje się w swojej karierze niezależnością. Na scenie towarzyszy mu Peepz – przyjaciel, hypeman, a przede wszystkim prawa ręka Barto Katta. Zawieszony pomiędzy klasycznym
vibem MF Dooma, a szalonym lotem Kanye Westa duet ma za sobą kilkadziesiąt występów zarówno klubowych jak i festiwalowych przed zagranicznymi gwiazdami, jaki i legendami rodzimej sceny.

Co sam duet Nawaj x Barto Katt ma do powiedzenia na temat albumu “Reszty Nie Trzeba”?

“Na płytce „Reszty Nie Trzeba” chcemy kontynuować drogę obraną na „ZDMT” i zaserwować słuchaczom klasyczne brzmienie przefiltrowane przez współczesne inspiracje naszej dwójki.
Mamy nadzieję, że album zadowoli zarówno tych, którzy wcześniej docenili osadzone w podziemnym klimacie teksty Nawaja, jak i tych śledzących Barto jako wciąż rozwijającego się, wszechstronnego producenta.
Kwestią nadrzędną przy tworzeniu płytki było założenie, że dalej chcemy nagrywać rap, w takim wydaniu, w jakim sami chcielibyśmy go słuchać. Dobry odbiór tworzonej muzyki zawsze cieszy, ale przede wszystkim to Nas ma ona jarać.
Rdzeniem dla rapu w dalszym ciągu jest polskie podziemie z lat 00’-10’.
Wielokrotne, follow-upy, punchline’y, metafory i przekaz wyjęty z życia w skali 1:1 to dalej główne atrybuty, które Nawaj
stara się wynieść na wyższy poziom. Więc jeśli jak on z sentymentem wracasz do najebawszy, Bybzi-Bybzi czy do GWPI to wierzymy, że znajdziesz coś dla siebie.
Produkcje Barto z kolei to podrasowana wersja klasyki, którą obaj jaramy się od szczeniaka.
Brudne, bujające sample, vaib wchłonięty zarówno z amerykańskich blokowisk, jak i z rodzimego podwórka oraz kopiąca w łeb perkusja, wzbogacone o bogate aranżacje – tak z grubsza można opisać bity jakie znajdziecie na LP.
Ponadto zaprosiliśmy do współpracy ksywki, które naszym zdaniem idealnie uzupełniają płytę.
Wiemy, że słuchaczom długo przyszło czekać na ten projekt, ale wierzymy, że było na co czekać.”

Preorder albumu “Reszty Nie Trzeba” zamówisz klikając poniższą grafikę:

Nawaj x Barto Katt Reszty Nie Trzeba preorder followrap.com

Dotychczasowe single zapowiadające album Nawaj x Barto Katt – Reszty Nie Trzeba:

Social Media:
Nawaj na Facebooku, Instagramie i Spotify
Barto Katt na Facebooku, Instagramie i Spotify

Zobacz również:
⚠️ Nasz Fanpage na Facebooku

💿 Redakcyjne patronaty Albumów

🎥 Nasz kanał na YouTube

👥 Nasza grupa na Facebooku

📕 Posty z cyklu #KalendariumPolskiegoRapu

📷 Instagram FollowRap

☕ Podobało się? Postaw nam kawę na buycoffee.to.

followrap buy coffee
followrap buy coffee

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.