Charakterystyczny odbiór środowiskowy – Z.B.U.K.U (FENOMENalnie!)

o
Zbuku, Fenomenalnie
https://www.facebook.com/zbuku

W święta nie było, skupiłam się na rodzinie, nie Internecie, ale w 2020 wracam z jeszcze większą mocą! Jednak dzisiejszy cykl będzie trochę inny, wychodzę ze swojej strefy komfortu i chciałabym prosić Was o pomoc.

Przy jednym z poprzednich wpisów padła propozycja, żebym skupiła się na raperze o pseudonimie:

Z.B.U.K.U czyli Michał Buczek.

Nie jest to raper, którego słucham, dlatego jego twórczość znam tak naprawdę wybiórczo. Osobiście swego czasu gdzieś przeplatały mi się w playliście dwa jego kawałki – „Witam Cię w Polsce” i „Młoda krew”. Nie jestem jednak ignorantką i wiem „co ma w zanadrzu” bo sprawdzam co się dzieje w rodzimym rapie. Dlatego takie utwory jak „Ostatni drink”, „Nie mogę przestać” czy „Nieśmiertelnik” są mi znane.

Dla mnie fenomenem w twórczości Michała jest jego głos. Trochę jakby „podwójny” z delikatną chrypą jest na pewno czymś, co działa na plus u tego chłopaka.

Stoję na dachu bloku, jakby na świata szczycie,
Tylko nie mogę skoczyć, czuję, że kocham życie”

Z.B.U.K.U – Czuję to

Po drugie niewątpliwym fenomenem jest odbiór Michała w środowisku rapowym. Na początku bardzo szykanowany, hejtowany i nierzadko pomijany. Trzeba powiedzieć, że sumienność w działaniu, brnięcie do przodu i praca nad warsztatem dała efekty, bo Zbuku zaczął być szanowany.

Wielotematyczność

Trzeba również zaznaczyć, że tematyka poruszana przez Michała jest różnorodna, nie jest monotematyczny więc pewnie sporo ludzi można znaleźć w jego utworach coś dla siebie.

“Nie liczą się pieniądze, liczy się cięzka praca,
Ile od siebie dajesz, tyle o Ciebie wraca”

Z.B.U.K.U – Że życie ma sens

Tutaj przychodzę z prośbą o pomoc, bo o ile wiem, że Michał ma swoje grono odbiorców, o tyle ja do nich nie należę, dlatego chciałabym żebyście Wy napisali co jest jego fenomenem? Czymś, co Was przyciąga do jego twórczości? Chyba, że jest na odwrót?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.