Ekscentryczny Chivas – FENOMENalnie!

chivas
Choć sam siebie nie definiuje jako raper – zdecydowanie działa na tej właśnie scenie. Chivas to artysta ekscentryczny, trochę inny, nie do końca “zdefiniowany”. Czy to właśnie tą swoją innością przyciąga odbiorców?

Krystian Gierakowski – Chivas.

Pierwszy fenomen Chivasa to chyba ten brak zdefiniowania. Krąży on pomiędzy rapem, death-metalem a rockiem. Dla odbiorców jest to zapewne coś nowego, świeżego i dość niespotykanego. Łączenie różnych stylistyk, tak jak się to czuje, jak się człowiek chce pokazać.

“Mówili, że nie wejdę tu, jacyś panowie
No to się wpierdolę
Idę w dobrą stronę
Przyciąga mnie chachmęt zawsze tak jak Micro Torrent
Mówię innym tonem, bo to brzmienie Chivasowe
W sumie mam breakdowny w połowie jak w Metalcorze
Tracę kontrolę”

jakbym miał w ręku klamkę

Czymś, co na pewno jest też przyciągające do Chivasa to jego wspomniany już ekscentryzm. Jego wizerunek, zachowanie w social media i kierunek muzyczny, który obrał jest zdecydowanie odmienny od utartej ścieżki młodych artystów. Wiele osób sprawdza go głównie dla tej cechy chcąc samemu przekonać się w jaki sposób młody artysta potrafi przyciągnąć ludzi, i cóż.. chyba zostają.

Ale ma też inne zalety

Nie można opierać też całego przyciągania na ekscentryczności. Chłopak ma umiejętności i stara się je pokazać. Modulowanie głosem to coś co jest dla niego dość powszednie. Chivas potrafi też krzyknąć czy zaśpiewać. Sama barwa głosu Krystiana jest również dość przyjemna do słuchania. Dzięki temu można stwierdzić, że posiada spektrum sposobów przekazywania treści, a to faktycznie jest wartość dodana.

Muzykalny

Fenomenem tego młodego artysty jest też to, że oprócz pisaniem tekstów/rapowaniem jest też producentem. To w sumie od tej strony dał się lepiej poznać na początku swojej kariery. Współpracował z White2115 czy Blachą. Mimo, że nagrywał numery na równi z tworzeniem muzyki to szerzej dał się poznać jako raper przy okazji tegorocznej edycji Popkiller Młode Wilki.

Natomiast jeżeli chodzi o warstwę tekstową jego numerów.. Nie jest ona na najwyższym poziomie, choć słychać na przestrzeni kilku lat, że Chivas stara się ją dopracować. Dużo utworów jest o niczym, byleby były. Mimo, że bity są na naprawdę wysokim poziomie (tworzone głównie przez niego) to sama warstwa liryczna już niekoniecznie. Często wygląda to jak freestyle rzucony pod pierwsze lepsze hasło. Nie ma w tym nic złego, zawsze może lecieć to w tle, zawsze może być to po prostu banger czy też imprezówka. W aucie też nieźle buja.

Natomiast Chivas ma w sobie tyle charyzmy, która wręcz od niego bije, że szkoda byłoby zaprzestać na świetnych produkcjach i bezcelowych tekstach.

Sprawdź inne FENOMENalnie!

Zobacz również:

⚠️ Nasz Fanpage na Facebooku

‼️Nasz Patronite

💿 Redakcyjne patronaty Albumów

🎥 Nasz kanał na YouTube

👥 Nasza grupa na Facebooku

📕 Posty z cyklu #KalendariumPolskiegoRapu

📷 Instagram FollowRap

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.