Oldschoolowa, świeża głowa… KPSN (FENOMENalnie!)

KPSN raper zdjęcie
KPSN raper zdjęcie

Dziś, zgodnie z sugestią sprzed 2 tygodni – na świecznik biorę postać o pseudonimie…

KPSN, czyli Piotrka z Zambrowa.

Przede wszystkim producent

Przyznam się, że dla mnie ten młody chłopak (rocznik 93) przeważnie kojarzy się z produkcją.

To jest dla mnie właśnie jego pierwszy fenomen. Producent. Samouk. Ale za to jaki producent! “Grzejąc miejsce” głównie w podziemiu współpracował z raperami, którym bliżej do mainstreamu niż podziemia. Tworzył bity dla SariusaKartky, czy nawet wyprodukował w całości płytę Bonsona – “Postanawia umrzeć“. Produkcje Piotrka są w moim odczuciu bardzo emocjonalne, bardzo profesjonalne, zmienne, ale jednocześnie mające wszystkie jakaś spójność. Ma on jakiś element tworzenia, który przenika w różne tracki, i można je rozpoznać niemal od razu, coś jak boom bap.

Oldschoolowa świeżość

Po drugie łączy on w sobie, mam wrażenie, kilka styli i robi to bardzo umiejętnie. Poniekąd można go określić jako “przedstawiciela” starej szkoły, ale jednocześnie jego twory nie stoją w miejscu, nie boi się różnorodności w swoich przekazach.

Brzmienia, które są charakterystyczne dla tego artysty są bardziej “brudne” niż wymyślne – ktoś mógłby tak pomyśleć i wtedy się zaskoczy. Można go posłuchać w typowych brzmieniach, ale kombinuje on też z autotune’m czy z lżejszymi brzmieniami. To wszystko dodatkowo nie jest przesadzone. Raczej można odczuć niedosyt.

Człowiek orkiestra

Po trzecie, nawiązując trochę do “punktu” pierwszego zadziwia mnie, ale pozytywnie, ogrom talentów Piotrka. Jego płyty są przez niego produkowane, miksowane, robi też mastering i oczywiście pisze teksty, rapuje. Człowiek orkiestra.

Dodatkowo, mimo dość chwytliwych bitów, tematyka KPSN’a nie należy do najlżejszych. Są to raczej cięższe tematy, mocno osadzone w życiu wielu ludzi. W jednym z wywiadów Piotrek powiedział, że to po prostu real-talk i nie będzie ściemniał ludzi. Szanuję.

Pewnie coś pominęłam, więc proszę, dopowiedzcie co dla Was jest fenomenem u Piotrka?
Oczywiście możecie podsyłać swoke propozycji artystów, których miałabym opisać.

Ola Kot

Posłuchaj najpopularniejszych kawałków KPSNa:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.