FollowUnderground – ArEs

n

Majową serię FollowUndeground rozpoczynamy 24-letnim raperem ze Świeradowa-Zdrój – Piotrem Bordonem. Przygoda z muzyką rozciąga się już od jego nastoletniego życia – roku 2011. Urodzony 8 grudnia 1995 roku raper, ma na koncie już kilka fizycznych wydawnictw i głośnych kolaboracji.

Z dołu na szczyt

Tak jak wspomniałam, już w 2011 roku na YouTube można było usłyszeć twórczość ArEsa, jednak kawałki zniknęły z serwisu. Obecnie najstarszy utwór ma prawie 7 lat i znajdziemy go na kanale ArEs OFFICIAL.

Za właściwe początki jego kariery można uznać zaproszenie do CHR Label w roku 2016. W międzyczasie współpracował również z LukaMono Blend. Podczas ówczesnych współprac powstał pierwszy fizyczny album “Nostalgia“. Gościnnie kawałek z płyty pojawił się na kanale Rap w Polsce. W listopadzie 2018 miała ukazać się kolejna płyta – “Outsider“, lecz finalnie artysta uznał ją za zbyt osobistą i światło dzienne ujrzały poszczególne utwory.

Bardzo owocnym i dynamicznym dla ArEsa rokiem okazał się być 2019. Dołączył on wtedy do Atelier Music prowadzonego przez Krystiana Gurdziela, czyli jednego z najpopularniejszych podziemnych labeli. Na świat wydał wtedy płytę “Bordonline“, gdzie gościnnie udzielił się m.in. Kukon. Dla podziemnego zawodnika jest to pewnego rodzaju ewenement. Premiera wydawnictwa miała miejsce 25 maja. Kolejnym albumem spod szyldu Atelier był “Szybkie życie senne oczy“, na którym znajdziemy gościnkę zawodnika Brain Dead Familia – Floral Bugsa. Płyta zamknęła rok w twórczości Piotra, mając premierę 8 grudnia.

Soul Records

Ten akapit jest prawdopodobnie opisem najważniejszego momentu w muzycznym życiu Piotra. Pozostajemy w 2019, ArEs dostał szansę zagrania jako support na koncercie premierowym Kukona – ogromny i niespodziewany sukces. Rozpoczęło to zupełnie nowy etap w jego karierze. Niedługo po koncercie dostał telefon od swojego obecnego menadżera Arkadiusza Witkowskiego (Aro B) o możliwej współpracy z wytwórnią SoulRecords, która zrzesza m.in. Cheatza, Kizo czy właśnie Kukona. Pierwszy muzyczny kontrakt z wytwórnią podpisał 16 listopada 2019. Legalne wydawnictwo rapera planowane jest na obecny rok.

Legalny debiut

Dzięki uprzejmości ArEsa mogę przedstawić wam kilka smaczków na temat jego pierwszej legalnej płyty spod skrzydeł SoulRecords. Najnowszy album będzie nosić tytuł “Diamond“, utrzymany będzie w klimacie synthwave pomieszanym z afro trapem. Za beaty odpowiada REMZI, natomiast nad całym projektem czuwa Łukasz Dziedziejko – właściciel wytwórni. Gościnnie na płycie usłyszymy: KVMATY’ego (łatwo skojarzyć go po współpracy ze Szpaku i Penxem), Floral Bugsa, zawodnika Hashashins – WhiteWell’a oraz dwóch członków Soul: Aquillla777 i TrapTypieee. Płyta dostępna będzie na wszystkich platformach streamingowych jak i w niektórych sklepach takich jak np. Empik.

Nostalgia

Słuchając tej płyty ciężko sobie wyobrazić, że to ta sama osoba. Na przestrzeni prawie 4 lat Piotr zdążył mocno zmienić swoją muzykę. Większość utworów, to delikatne, powolne brzmienia. Płyta opowiada o miłości jak o przelotnym wspomnieniu, które mimo wszystko powraca. Słuchając jej, można poczuć pewną nostalgię i chęć powrotu do tego, co było kiedyś.

Odsłuch znajdziecie TUTAJ

Bordonline

Tytuł płyty pochodzi od nazwiska artysty i jest nawiązaniem do pojęcia borderline. To zdradza nam już tematykę. Osobowość borderline charakteryzuje się pragnieniem bardzo bliskiej, wyłącznej relacji z drugą osobą i co za tym idzie lękiem przed porzuceniem oraz psychopatyczną zazdrością. Całe wydawnictwo to zamknięcie starego i otworzenie nowego rozdziału zarówno w muzyce jak i życiu prywatnym. W porównaniu do poprzedniego albumu tutaj usłyszymy znaczenie więcej mocnych brzmień. Idealnie dobrani goście – Kukon, młodypolak, EFES, Kawu i FUSO – znaczenie uzupełniają płytę.

Odsłuch znajdziecie TUTAJ

Szybkie życie senne oczy

Równie emocjonalne wydawnictwo co poprzednie, jednak z dużo twardszym stylem. Każda kolejna płyta pokazywała ewolucję muzyki ArEsa, prawdopodobnie ta przedstawia flow i klimat, który pozostanie z nim na dłużej. Nie jest to muzyka dla każdego, zdecydowanie wstrzeli się w preferencje mniejszości ludzi, co w żadnym stopniu nie neguje jej jako dobrego materiału. Gościnie udzielili się: Floral Bugs, Raptor z ATELIER MUSIC i Pabis z ekipy TRILL HYPE.

Odsłuch znajdziecie TUTAJ

Jeżeli nie znasz ArEsa, posłuchaj tych utworów

Tutaj ArEs jest gościem, jednak uważam, że poleciał bardzo dobrze. Usłyszycie go od 2:40.


Reszta artykułów z serii FollowUnderground TUTAJ

ArEs na FB

ArEs na IG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.