FollowUnderground – Kicxk

n

Dzisiaj przedstawię chwilowo najmłodszego bohatera mojej serii. Artykuł będzie miał trochę inną formę niż reszta. Kicxk, czyli Szymon Listek to urodzony w 2003 debiutant polskiego podziemia. Hip-hop gra mu w duszy już od najmłodszych lat, został wychowany na starej szkole, ale świetnie odnajduje się w nowej fali.

“Szymon urodził się kurwa artystą”

Kicxk to osoba o bardzo charakterystycznym, przyjemnym flow, często na trackach można usłyszeć śpiew. W swoją twórczość wkłada całe serce i wszystkie emocje, muzyka to jego nieodłączna część.

Ze swoją muzyką dotarł na najpopularniejsze podziemne kanały. W grudniu 2019 pojawił się w utworze Janka Jakiego na kanale HHNS Label. Pod swoje skrzydła wziął go również Brudna Małpa znany jako skinny, razem z Depsem pojawił się gościnnie na ich płycie.

Jak sam przyznaje, wiele zawdzięcza Brudnej Małpie, który dał mu oparcie, dostrzegł go z góry i wprowadził w tajniki muzyki.

Warto wspomnieć, że z początkiem obecnego roku, 7 lutego 2020 wystąpił na Reverse Performance vol.1. Był to pierwszy z zaplanowanych koncertów przed Festivalem Reverse w Pleszewie, który niestety z przyczyny pandemii musiał zostać przełożony na następny rok. Poza Kicxkiem na scenie pojawili się m.in. Doli, skład BWLN oraz poprzedni bohaterowie mojej serii – zibex i margiela.

Szymon chwilowo nie ma na swoim koncie żadnych wydawnictw ani planów na nie, jak przyznał w rozmowie ze mną “czeka, aż ujawni się jego świetlana przyszłość”. Mimo wszystko to mocny podziemny zawodnik zasługujący na wyjście z undergroundu. Znacząco przebija się pomiędzy falą młodych zawodników. Nie ma nic lepszego w muzyce niż autentyczność i spełnianie swoich najskrytszych marzeń.

Jeżeli nie znasz Szymona, posłuchaj tych utworów


Reszta artykułów z serii FollowUnderground TUTAJ

Kicxk na Instagramie

Kicxk na YouTubie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.