FollowUnderground – Mejt

Mejt

Kolejnym bohaterem majowej serii FollowUnderground paradoksalnie będzie Czarek Kwiecień, w podziemiu debiutujący od 2015 jako Mejt. Urodził się 28 maja 1999 roku w Wąchocku.

Sad Society i Kstyk

Pierwszy utwór Mejta, po jaki możemy sięgnąć w serwisie YouTube, nosi tytuł “Jointy, szlugi.” i przenosi nas aż do grudnia 2015. Raper zauważalnie stawia na niezależność, dlatego do tej pory praktycznie wszystkie tracki pojawiają się na jego kanale “Sad Society”. Mimo wszystko kilka z nich powędrowało na kanał Kstyka (o którym wspominałam we wcześniejszych artykułach FollowUnderground), pierwszy z nich pojawił się tam w styczniu 2 lata temu. Czarek jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników polskiego podziemia, wyświetlenia pod jego twórczością sięgają nawet 900 tysięcy. Warto wspomnieć też o tym, że podobnie jak margiela czy zibex, wystąpił 30 listopada 2019 na festiwalu StartRap organizowanym przez MyMusic.

Nic pięknego, ale wszystko ładnie

Z końcem 2019 światło dzienne ujrzała fizyczna wersja mixtape’u “Nic pięknego”. Jest to zbiór pracy Mejta na przestrzeni kilku lat. Płyta, tak jak cała twórczość Czarka utrzymuje się w mocno melancholijnych klimatach, mimo wszystko nie nazwałabym go smutnym człowiekiem. Muzyką wyrzuca swoje emocje, a szczerość jest dla mnie jedną z najważniejszych cech u artystów. Sam skomentował to kiedyś na swoim facebookowym profilu.

dużo osób pyta mnie dlaczego jest tak, że ciągle się do nich uśmiecham a robię takie smutne kawałki i wiecie co, nie mam pojęcia, po prostu nie wychodzę do ludzi by oddawać negatyw, a kartce nie szkodzi, być może nawet jej się to podoba

Twórczość Czarka nie bez przyczyny znalazła stosunkowo szybko tylu swoich zwolenników. Jest po prostu przyjemna dla ucha, a niezbyt skomplikowana liryka pozwala słuchaczom na utożsamianie się z nią. Poza tym sam Mejt ma szacunek do swoich fanów i wydaje się być dla nich bardzo serdeczną osobą, a to również całkiem ważny aspekt. W końcu artysta to nie tylko jego sztuka, a również osobowość i to na kogo się kreuje.

Mixtape do odsłuchu TUTAJ

Najlepiej poznać Mejta przesłuchując kilku jego utworów


Zapraszam Was do grupy Mejta Sad Society

Mejt na FB

Mejt na IG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.