Dym jak na konklawe | Pezet – “Muzyka Komercyjna” [singiel, preorder]

pezet muzyka komercyjna okładka
test3

“Rap, który robimy stał się komercyjny, odkąd tylko ujrzał światło dziennie pierwszy album wydany na sprzedaż”. Pezet ruszył z promocją swojego najnowszego albumu – “Muzyka Komercyjna”. Otrzymaliśmy też pierwszy singiel – “Jan Paweł”.

Pezet – “Muzyka Komercyjna”

Poprzedni album Pezeta – “Muzyka Współczesna” – doczekał się kilku specjalnych wydań. Od jakiegoś czasu, Paweł z Ursynowa zapowiadał już natomiast premierę swojego nowego albumu. Dziś dostaliśmy o nim sproo informacji.

“Muzyka Komercyjna” to story o sukcesie, pieniądzach, miłości na sprzedaż, upadku, mieście, w którym mieszkam, kraju, w którym żyję, banałach które paradoksalnie są najistotniejsze i rzeczach wielkich, które są nieważne, a wydają się mieć największe znaczenie.

Pezet o “Muzyce Komercyjnej”

Ma to być więc album o drodze, jaką przebył hip-hop, stając się coraz bardziej rozrywkowy, komercyjny, na sprzedaż. Warto zaznaczyć, że Pezet nie kojarzy tego zjawiska wyłącznie negatywnie, choć zapowiada krytykę ciągłego przesuwania granic poza ramy “dobrego smaku”.

Pezet Muzyka Komercyjna komercja to

“Jan Paweł” – drugi pierwszy singiel

Pierwsza muzyczna zapowiedź “Muzyki Komercyjnej” opiera się na podobieństwie prawdziwych imion Pezeta, do imienia przyjętego przez Karola Wojtyłę po wyborze na papieża. Tekst “Jana Pawła” to gęste nawarstwienie związanych z tym porównań.

Singiel zarysowuje dodatkowo temat przewodni albumu, sporo w nim nawiązań do pieniędzy, drogich przedmiotów czy tytułowej komercji.

Podkład do kawałka jest dziełem Auera i Łysego. A za reżyserię i scenariusz teledysku odpowiada Binocle.

“Mama mówiła, że w nas wstąpił sam diabeł / Gdy co innego to znaczyło niż interes, że typ miał sprawę”

Gdzie zamówić “Muzykę Komercyjną”?

Album zamawiać można na stronie artysty – pezet81.pl. Na ten moment dostępna jest tylko jedna wersja preorderowa, która zawierać ma dodatkowe utwory.

Nie poznaliśmy jeszcze tracklisty ani gości, którzy pojawią się na albumie. Premiera “Muzyki Komercyjnej” zaplanowana jest na 30 września 2022.

Mateusz Trojnar


followrap buy coffee

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.