Kawałki, których nie warto przegapić vol. 1: Młody M/Olson , Emikae, Penx/Kudel, Adi Paw oraz Panaceum.

Kawałki, których nie warto przegapić vol. 1: Młody M/Olson , Emikae, Penx/Kudel, Adi Paw oraz Panaceum.

W każdym tygodniu jesteśmy bombardowani setkami nowych numerów, które wychodzą zarówno od popularnych raperów, jak i tych nie mogących przebić pułapu podziemia. O bycie na świeczniku branży jest coraz trudniej. W tym zestawieniu nie znajdziecie topu branży na podstawie wyświetleń. Tutaj znajdziecie najbardziej jakościowe przebłyski ostatnich dni. Oczywiście – moim skromnym zdaniem.
W tym artykule macie możliwość zapoznania się z kilkoma wartymi sprawdzenia kawałkami, które zaginęły w gąszczu premier, a zdecydowanie są warte odsłuchu i zapętlania. W dzisiejszym zestawieniu występują takie ksywy jak: Młody M/Olson, Emikae, Penx & Kudel, Adi Paw oraz Panaceum. Kolejność tracków jest oczywiście przypadkowa.

Młody M/ Olson – Bill Murray

“Na ośki puściliśmy każdy pakiet ale jak coś to nikt o nas nie słyszał”

Młody M wraz z Olsonem postanowili zetrzeć kurz z ich wspólnego albumu “Bojack Horseman EP”. W tym celu na YouTube pojawił się klip do kawałka “Bill Murray”.
Track ten ma duży repeat value, a refren-hook, który stworzył Olson prosto wchodzi w głowę. Ogromny przeskok pod względem wyświetlenia – jakość jest tym co powtarzam non stop przy większości premier od Much More Music. I w tym przypadku uważam, że ten track zasługuje na więcej niż 900 wyświetleń, które ma obecnie. Warto tutaj zajrzeć i sprawdzić czy się mylę.

Emikae – S.M.S.08.21

“Wpadam w beat jak w ludzi tłum wpadł kierowca autobusu”

Ciężki beat !kosa i twardość wersów Emikae na poziomie 10 w skali Mohsa to esencja sierpniowego Swobodnego Myśli Strumienia. S.M.S. w założeniu ma przedstawiać wydarzenia z danego miesiąca oczami radomskiego rapera. Z miesiąca na miesiąc można odnieść wrażenie, że Emikae poprawia warsztat i skill. To po prostu dobrze bangla i obecnie ciężko znaleźć podobny odpowiednik tego rapera co już samo w sobie jest sporym propsem.

Penx/Kudel – Michaś Pan

“Każda kropka zmienia twoje położenie”.

Najpopularniejsza premiera w tym zestawieniu należy do Penxa i Kudla.
Zabawa słowem Michała z każdym trackiem wchodzi na coraz wyższy poziom. “Michaś Pan” to m.in. wplątanie odmiany czasownika “to be” w wersy. Nietypowe? I to bardzo. Penx oraz Kudel nie przestają zaskakiwać – najważniejsze jest to, że nie zapowiada się by się to zmieniło.
Mimo wszystko uważam, że to co najlepsze z nadchodzącego albumu chłopaki zostawili na koniec. Warto na to czekać.

Adi Paw – Przemyt

“Wrastam w podziemie, mam korzenie tu jak Biggie Smalls”

Krakowska Patokalipsa przyzwyczaiła nas do tego, że w potoku rapowych produktów zawsze starają się “wyłuskać” raperów, którzy stoją na drugim krańcu obecnej mody.
Adi Paw i jego drugi kawałek na kanale Patokalipsy – “Przemyt” dobrze potwierdzają tę tezę. W tym tracku mamy wszystko co potrzebne – ciekawy beat od WZK dopełniony cutami chociażby z “Miałem to rzucić” Małpy; rymy złożone i flow, które bangla już nie pierwszego odsłuchu.
Nie wszyscy fani Pato będą zadowoleni z tej premiery, lecz mimo wszystko – Adi w swoich wersach przemycił dużo prawdy. I to się ceni.

Panaceum – Skyline

“Zakrętami nadrabiamy czas, gdy słabsza prosta”.

Na koniec pozostał track, który według mnie jest dobrze poukładany pod wieloma względami.
Na pierwszy plan w myślenickim duecie Panaceum wysuwa się bardzo dobra muzykalność – zarówno pod względem doboru podkładu jak i samej emisji wokalu. Są tutaj przyspieszenia, lekkie podśpiewywanie i częste zmiany tonacji.
Technika również nie kuleje, co udowadniają nietuzinkowe rymy i wcześniej wspomniane przyspieszenia.
W twórczości Panaceum czuć pogoń za zajawą a nie profitami. To jest w tym wszystkim najważniejsze i to należy wspierać jak najmocniej.

followrap patronite

Zobacz również:
⚠️ Nasz Fanpage na Facebooku

💿 Redakcyjne patronaty Albumów

🎥 Nasz kanał na YouTube

👥 Nasza grupa na Facebooku

📕 Posty z cyklu #KalendariumPolskiegoRapu

📷 Instagram FollowRap

☕ Podobało się? Postaw nam kawę na buycoffee.to.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.