Koro broni swoich wartości bezwzględnie!

koro wartości bezwzględne

Niedawno zapowiadaliśmy nadchodzącą premierę debiutanckiego albumu mistrza WBW – Koro. Informowaliśmy też o starcie preorderu, któremu towarzyszył krótki skit nagrany z autorem wszystkich teledysków. Dziś dostaliśmy pierwszy z nich, ilustrujący, utrzymany w matematycznej konwencji, singiel “Wartości bezwzględne”.

“Pierwszy wolny” – pierwszy singiel!

Przy okazji premiery trzeciej odsłony PassTheMic Koro ogłosił, że jego nadchodząca płyta zatytułowana będzie “Pierwszy Wolny”. Widać więc wyraźnie, że mistrz WBW nie zamierza całkowicie odciąć się od środowiska freestylowego, z którego się wywodzi. Choć jego celem jest pokazanie się z trochę innej, nowej strony – na featach pojawiają się freestylowcy, a bitewny sznyt czuć wyraźnie w tekstach.

Tak jest też w pierwszym singlu z płyty – “Wartości bezwzględne”. Tak jak przed bitwą losujesz temat, do którego później odnosisz się w wejściach, tak tutaj wybranym tematem jest matematyka. Nie jest to jednak klasyczny braggowy kawałek, oparty jedynie na nawarstwieniu punchy. Poza nimi, Koro dzieli się przemyśleniami, refleksjami, przedstawia się słuchaczom jako więcej niż tylko bitewny raper. Wszystko utrzymane w konwencji zagadnień matematycznych. Data premiery nie jest przypadkowa, bo już jutro odbywa się egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym. Jeśli szukacie korepetycji na ostatnią chwilę – polecam pana Kornela. Po więcej szczegółów zapraszam poniżej.

Grono pedagogiczne

Warto wspomnieć o całej ekipie odpowiadającej za powstanie tego klipu, który jest rozszerzeniem tematyki zawartej w tekście. Wszystkie wersy są rozrysowywane na tablicy, dodając dodatkową symbolikę i objaśniając niektóre wersy.

Za klip odpowiada oczywiście MZVIDEO, a instrumental to dzieło Kaca – to ksywka, nie okoliczności powstania. Całość została nagrana w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie. Przy powstawaniu tego teledysku miał też swój udział autor fanpage’a Obliczenia i Analizy w Rapie, w końcu to jego działka.

Na końcu klipu widzimy zapowiedź następnego klipu, który ukaże się 22 maja. Będzie to kawałek “Wersja demon” z gościnnym udziałem Filipka, który pojawia się w numerze o tym tytule nieprzypadkowo – odsyłam do zapisu ich starcia z Bitwy o Kostrzyn w 2019 roku.

Koro wersja demon zapowiedź

Gdzie zamówić preorder albumu Koro?

Preorder cały czas zamawiać można na stronie marki Young Wear, gdzie możecie dostać album “Pierwszy wolny” w wersji deluxe, w zestawie z wlepkami, opaską i tajemniczym “sposobem na wygranie WBW”. Posiadanie płyty Koro uprawnia też do wstępu do zamkniętej grupy na Facebooku – “KORONACJA”. Z okazji premiery tego albumu Young Wear przygotował też specjalny merch – bluzy i koszulki. Warto rozważyć dorzucenie ich do paczki z płytą!

Mateusz Trojnar


Sprawdź inne nasze aktualności!
Zamów Koro – “Pierwszy Wolny”!

followrap patronite

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.