Ten Typ Mes odchodzi z Alkopoligamii!

Ten Typ Mes zdradził, że został zwolniony (!) z Alkopoligamii, którą założył i współtworzył przez kilkanaście lat. O powodach odejścia i swoim stosunku do tego wydarzenia opowiedział w numerze “Ten Typ ’22” oraz w obszernym wywiadzie dla Open.fm.


“Tu nie ma miłości – jak Mes i Alkopoli”

Alkopoligamia.com została założona w 2009 roku, a za jej prowadzenie od zawsze odpowiadało to samo trio – Ten Typ Mes, Łukasz Stasiak i Witold Michalak. Przez lata działalności wytwórnia wypuściła sporo muzyki, nie tylko od Mesa, ale i Kuby Knapa, Wdowy, Leha, Rosalie. czy duetu Małe Miasta. Warto wymienić też akcję Albo Inaczej, z pomysłu Piotra i przeprowadzonej pod szyldem “Alkopoli”.

Ich firma funkcjonowała w formie jednoosobowej działalności, postawionej na nazwisko Michalaka. Jak się okazuje, coś co wydawało się odciążeniem od “papierologii i cyferek”, które tym samym pozostawione zostały najbardziej w nich obeznanemu Witkowi – odwróciło się przeciwko byłemu członkowi 2cztery7 czy Flexxipu.

“Znałem sto rapowych kawałków o tym, żeby nie łączyć biznesu z przyjaźnią, ale byłem pewien, że to nie o mojej ekipie. (…) Przez lata byłem pewien, że wydaję swoją muzykę w niemalże rodzinnej firmie, w której jestem jednym z trzech równych w prawach wspólnikiem. To, o czym boleśnie się przekonuję, to to, że nie istnieje coś takiego, jak gentlemeńska umowa” – mówi w Mes w rozmowie z Grzegorzem Betlejem.

Poniżej powinna być reklama. Jeśli jest – super, dzięki! Jeśli jej nie widzisz, to albo post został niedawno opublikowany, albo masz aktywną blokadę reklam. Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli wyłączysz dla nas Ad Blocka. Dodaj FollowRAP do wyjątków/białej listy. Nienawidzisz reklam? My też, ale będziemy wdzięczni za wsparcie – postaw nam kawę.

“Dostałem z własnej firmy wypowiedzenie”

Ten Typ Mes opowiedział też o okolicznościach swojego odejścia. Pewnego dnia, zastał na swoim biurku wypowiedzenie umowy. To był prawdziwy cios dla człowieka, który wierzył jeszcze w hip-hopowe wartości i przyjaźń z pozostałą dwójką.

“A potem dostałem z własnej firmy wypowiedzenie. Wchodzę sobie pewnego dnia do biura, a tam jakaś kartka na biurku leży. Tak to się odbyło, nie w cztery oczy, nie przez telefon nawet” – mówi Mes, po czym dodaje też “To nie był mój wybór, ale decyzja Witka Michalaka i Łukasza Stasiaka. Dziś nie reprezentuję już Alkopoligamii i moi słuchacze muszą mieć tego jasność”.

Więcej o okolicznościach zwolnienia Mesa przeczytacie we wspomnianym już kilkukrotnie wywiadzie, który serdecznie polecamy – lubimy jak raperzy nie gryzą się w język w rozmowach.

Alko bez Mesa – jak to obronić?

Mes wypuścił dziś utwór “Ten Typ ’22”, który zdaje się mieć dużą wartość symboliczną. Piotrek ma na sobie taki sam dres, jak w jego debiutanckim klipie – “Ten Typ” na bicie Reda. Pierwszy raz nawija dziś o opuszczeniu Alkopoligamii, a do tego kawałek został wypuszczony w dzień jego 40 urodzin.

Mes pokazuje, że jest pewny swego i że poradzi sobie na swoim (tym nowym “swoim”). Informował, że walczy teraz z pomocą prawników o prawa do swojej przeszłej twórczości, a także o możliwość dalszej działalności – nieskrępowanej umowami.

“Tu nie ma miłości jak Mes i Alkopoli
Witek mnie zwolnił? Trochę boli
Stasiak przyklasnął, wszak było nas trzech
Korporacje robią chłopakom z mózgu mech
Alko bez Mesa – jak to obronić?
Tribute dla Pjusa, do mnie nikt nie zadzwonił”

Co ważne, Mes nawija te słowa ze stylem i uśmiechem na ustach. Na podkładzie – Kuba Więcek, a wsparcia w refrenie udzieliła Lena Osińska.

Mateusz Trojnar

followrap buy coffee

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.