Wirtualny cypher freestylowców… czyli PassTheMic vol. 3!

uczestnicyPassTheMicvol.

Pod koniec kwietnia zeszłego roku, niejako jako odpowiedź na niedostatek bitew spowodowany pierwszą fali wprowadzanych obostrzeń, w głowie Koro – aktualnego mistrza WBW – zrodził się pomysł na duży projekt. Dziś otrzymaliśmy trzecią odsłonę PassTheMic – internetowego posse-cuta, w którym udział biorą osoby powiązane ze środowiskiem freestylowym. Przy okazji swojej zwrotki, Koro zapowiedział też jeszcze jeden nadchodzący projekt…

Czym jest PassTheMic?

PassTheMic to pomysł Koro, Mistrza WBW z 2019 roku (Wielka Bitwa Warszawska – najbardziej prestiżowa i z największymi tradycjami bitwa freestylowa w Polsce), który przez pandemię nie miał jeszcze okazji bronić tytułu. Na początku 2020 roku zebrał on ponad 30 osób związanych ze środowiskiem wolnostylowym, aby każdy nawinął po 6 wersów i nagrał krótki fragment teledysku w domowych warunkach. Charakterystyczne dla PassTheMic są częste odniesienia raperów do zwrotek ich poprzedników, a także klipy przenikające się w ciekawy sposób. Choć każdy każdy nagrywał się w swoim domu, bądź jakimś innym ciekawym miejscu, zadbano o płynność – ktoś komuś wirtualnie podaje mikrofon, ktoś komuś rzuca paczkę chipsów. Więcej o pierwszej edycji napisaliśmy na świeżo po jej premierze.

Pierwsza odsłona została opublikowana 3 maja 2020 roku i spotkała się z wieloma słowami uznania. Z pewnością dodało to twórcom ochoty na kontynuowanie projektu. Parę miesięcy później dostaliśmy drugą część, do której Koro zaangażował także prawdziwych weteranów. 28 listopada, kiedy planowo odbyć miał się finał WBW 2020, na “wirtualnym cypherze” spotkało się między innymi 9 mistrzów WBW, ale pozostali uczestnicy to również ikony środowiska, jak Dolar, Trzy-Sześć czy Theodor. Obie dotychczasowe odsłony PassTheMic przebiły barierę 200 tysięcy wyświetleń. Nie ma tym nic dziwnego, bo polski freestyle ma się dobrze jeśli chodzi o liczbę odbiorców, a projekt jest warty odtworzenie.

Warto też wspomnieć o pobocznych akcjach związanych z poprzednimi edycjami, takich jak konkursy na rozwiązanie krzyżówki skrywającej ksywki uczestników lub zbiórka pieniędzy na Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

“Oby do zobaczenia prędzej na bitwach niż trójce”

Tym wersem Koro zamykał drugą odsłonę PassTheMic. Niestety, jego życzenie nie spełniło się. Choć na horyzoncie widać już powrót do organizowanych wydarzeń i coraz więcej słyszymy zapowiedzi nadchodzących imprez, to zanim w górę wzniesie się bitewny pył, musimy jeszcze chwilę poczekać. Takie czekanie umilić nam może premiera PassTheMic vol. 3, które właśnie dzisiaj ujrzało światło dzienne.

Na bicie, będącym efektem pracy Trizaka (producenckiego alter-ego Te-Trisa) i Sarnuli, usłyszeć możemy: Te-Trisa, Pueblosa, Fortiego, Bośniaka, Kaza, Miksera, Q-Key’a (który odpowiada też za świetny refren), Radziasa, Iwa, Oseta, Dużego Pe, Peusa, Kuriana, Filipka i oczywiście Koro. Jest to zestaw ksywek i indywidualności, które kojarzy z pewnością każdy fan polskiego freestylu. Całość dopełniają cuty DJa Avensa, który zaprezentował w iście hip-hopowym stylu fragmenty starć uczestników 3 edycji.

“I nawet jak masz flow i teksty miej jaja,
a jak nie to nam oddaj mic i SPIERDALAJ”

PassTheMic vol. 3 – Q-Key

“I dlatego Pierwszy wolny nazwę swoje CD”

Kolejny raz w zwrotce Koro padły warte uwagi zapowiedzi. Mistrz WBW wspomniał, że już niedługo dostaniemy od niego pełnoprawny materiał studyjny – EPkę zatytułowaną właśnie “Pierwszy Wolny”. Na końcu klipu trzeciego PassTheMic znaleźć można planszę, zapowiadającą na 7 maja “Skit scrabble” we współpracy z MZ Video. Warto zajrzeć za dwa dni na kanał Kornela.

Wielkimi krokami zbliża się więc “Pierwszy Wolny” – debiut płytowy Koro, który… objęliśmy naszym patronatem medialnym! Już niedługo przeczytacie u nas więcej szczegółowych informacji o płycie. Stay tuned!

Oby do zobaczenia prędzej na bitwach niż czwórce!

Mateusz Trojnar


Sprawdź inne nasze aktualności!
Sprawdź inne teksty tego autora!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.