Podsumowanie premier 2021 – wyróżnienia [WIDEO]

wyróżnienia 2021 polski rap

Zgodnie z informacjami, które zebrałem w swoim Kalendarium Polskiego Rapu, w 2021 odnotowaliśmy co najmniej 256 nowych albumów. Oczywiście, że nie są to wszystkie premiery. Mówimy tu o takich płytach, które miały co najmniej ogólną dystrybucję w popularnych serwisach streamingowych oraz/lub były wydawane fizycznie. Niezależnie od tego jak oceniamy obecnie polską scenę to uważam, że przy tak dużej ilości wydań każdy słuchacz jest w stanie regularnie posłuchać czegoś nowego dla siebie, o ile poświęci czas na szukanie.

Czy to dużo?

Gdybyśmy obrali sobie za cel przesłuchanie chociaż połowy z tego wszystkiego, musielibyśmy słuchać nowej płyty co około 3 dni. Warto też tu przytoczyć (słuszny moim zdaniem) wers Hadesa.

“mój rap wraca a ty podaj go dalej
przesłuchałeś tylko raz to nie słuchałeś wcale”

Hades – Na ulicy

Mając powyższe na uwadze, musimy uzbroić się wręcz w anielską cierpliwość i dużo tolerancji. Nawet gdy założymy, że rap to jedyny słuchany przez Was gatunek muzyki, to wyobraźcie sobie, że Wasza mama, lub żona zadeklarowała, że w tym roku na obiad będzie wyłącznie pomidorowa. Codziennie. Ciarki przeszły mnie na samą myśl. Co by jednak nie mówić, powinniśmy się cieszyć, że możemy przebierać w podgatunkach i stylistykach. Wsadźmy sobie między bajki bzdury słuchaczy i raperów, że nie już dobrego polskiego rapu. Jeśli ktoś tak uważa, to zapytajmy ile sprawdził płyt, bo może się okazać, że kompletnie nie wie o czym mówi.

“jeśli nie znasz warunków, fakty są Ci obce
jakbyś mieszkał na księżycu i chciał mówić coś o Polsce”

Eldo – Granice
wykres premiery polski rap
Poniżej powinna być reklama. Jeśli jest – super, dzięki! Jeśli jej nie widzisz, to albo post został niedawno opublikowany, albo masz aktywną blokadę reklam. Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli wyłączysz dla nas Ad Blocka. Dodaj FollowRAP do wyjątków/białej listy. Nienawidzisz reklam? My też, ale będziemy wdzięczni za wsparcie – postaw nam kawę.

Wyróżnienia

Do brzegu…

Spośród tych wszystkich wydań wybraliśmy dla Was to, co uważamy za szczególnie warte sprawdzenia. Zbiór powstał po zebraniu opinii całej redakcji. Kto z nami jest dłużej ten wie, że każdy z nas jest z innej parafii i ostatnia rzecz jakiej możecie się spodziewać to zamknięcie na jeden podgatunek, czy głosowanie na ksywki, a nie muzykę. Materiał jest do obejrzenia poniżej, a jeśli chcecie odpalić w aplikacji na smatfonie kliknijcie TUTAJ.

Wyróżnienia 2021 – playlista Spotify

Wszystkie kawałki wykorzystane do tego materiału możecie sprawdzić na naszej playliście na Spotify.

followrap patronite

Aktualizacja: TOP20

Wideo, które widnieje wyżej to wyróżnienia 2021 roku. Chcesz wiedzieć które albumy były naszym zdaniem najlepsze? Zapraszamy do zbioru TOP20 albumów 2021 wg. FollowRAP.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.