Taco, Opał i Popkillery! | Podsumowanie tygodnia [31.08-06.09]

tacohemingway europa

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wydarzeń w polskiej rapgrze z ostatniego tygodnia.


Z jednej “Jarmark” z drugiej “Europa”

Taco Hemingway zapowiedział swoje dwa najświeższe albumy już dawno, ale dopiero w tym tygodniu (dokładniej – 4.09.2020) do preorderowiczów dotarły paczki z fizykami, a w serwisach streamingowych można już odsłuchać obie płyty – “Jarmark” i “Europę”.

Houston, mamy premierę

Swoją premierę miał w tym tygodniu też kolejny album Opała – “Oczy szeroko zamknięte”. Tradycyjnie – do odsłuchania na Youtube, Spotify i innych serwisach streamingowych, a od 3 września także na fizycznych wydaniach.

Nominacje do Popkillerów!

Gala wręczenia Popkillerów za rok 2019 w końcu się odbędzie. Z wiadomych przyczyn, wydarzenie musiało być przełożone, a nowa data wypada już w najbliższą środę (9 września). W tym tygodniu redakcja Popkillera stopniowo odsłaniała karty, prezentując najlepsze “piątki” w poszczególnych kategoriach. Przypominamy, że jako FollowRap posiadaliśmy swojego reprezentanta w gremium decydującym o poszczególnych nominacjach. Po szczegółowe nominacje i resztę informacji zajrzyjcie na oficjalne wydarzenie na Facebooku.

Premiera filmu o Quebonafide

Jakiś czas temu, Red Bull zapowiedział, że przygotowuje film o historii Quebonafide z ostatnich lat. Poruszać miał przede wszystkim temat powstawania albumu “Romantic Psycho”, a dokładniej – podróży w głąb Azji w trakcie której Kuba kompletował inspiracje do tworzenia. Premiera miała miejsce 4 września na festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Można go obejrzeć aktualnie w kinach w całej Polsce.

Mateusz TrojnarSprawdź inne nasze aktualności!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.