Z dnia na dzień – podsumowanie tygodnia

pilliada

O większości wydarzeń piszemy na bieżąco, ale naturalne jest to, że czasem coś umknie. Dlatego postanowiłam podsumować dla Was miniony tydzień w krótki i przystępny sposób.

Poniedziałek – 15.06

Tego dnia swoje drugie urodziny obchodził dobrze znany letni kawałek White 2115 “Califronia“. Poza tym otrzymaliśmy najnowszy singiel i preorder wspólnej płyty Skorupa i Młodego – “NATURALNY SATELITA”.

Preorder zamówicie TUTAJ

Wtorek – 16.06

Wtorek wywołał burzę wśród rapowej społeczności. Dowiedzieliśmy się, że Szpaku oficjalnie dołącza do chillwagonu. W internecie pojawiło się zdecydowanie więcej negatywnych opinii niż pozytywnych lub neutralnych. Wielu słuchaczy uważa, że to słaby ruch ze strony Młodego Simby. Jak Wy się na to zapatrujecie?

Środa – 17.06

Ważny dzień dla polskiego hip-hopu, to dokładnie 7 lat temu został wydany debiutancki album duetu Solar/Białas “Stage Diving”.

Więcej o rocznicy znajdziecie w moim artykule TUTAJ

Czwartek – 18.06

W czwartek swój koniec miał projekt Hashahata, cała ekipa opuściła wtedy dom. Pamiętajcie, że nadal możecie nabywać preorder na stronie hashashins.eu.

Radosną i istotną wiadomością było pokrycie się potrójną platyną “Nowych Rzeczy” od Kękę. Warto wspomnieć, że Piotrek posiada łącznie już 12 platynowych płyt.

Piątek – 19.06

To zdecydowanie bardzo owocny dzień zarówno dla hiphopu jak i dla FollowRAP. Swoje premiery miały aż trzy płyty!

JWP/BC - Koledzy
Rasmentalism - Geniusz
BOKUN - Pilliada

Wleciał również najnowszy kawałek od Zdechłego Osy o osobliwym tytule “zakochałem się w twojej matce”. Posłuchacie go pod TYM linkiem.

Nie jest to bezpośrednio związane z muzyką, ale właśnie w piątek nasze szeregi zasilił nowy redaktor – Sebastian z Rap Recenzje! Zapraszam do jego artykułu o Hodaku.

Sobota – 20.06

Kolejna rocznica tego tygodnia. Wczoraj swoje trzecie urodziny obchodził kawałek “Half Dead” od Quebonafide i ReTo pochodzący z EP “Dla Fanów Eklektyki”. Utwór wielkimi krokami zbliża się do 100 milionów odtworzeń, obecnie jest ich nieco ponad 92 miliony.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.