Klarenz & Mario Kontrargument – Ghettopop

Klarenz x Mario Kontrargument – Ghettopop : Co warto wiedzieć o tym duecie?

Klarenz – już nie taki nieznany

Ghettopop to kolektyw dwóch przyjaciół, który charakteryzuje przede wszystkim chemia. Nie tylko w studio. Duet ten współtworzą Klarenz oraz Mario Kontrargument. Pierwszy z nich to wywodzący się z Bydgoszczy MC i producent, który dał się światu poznać jako Młody Wilk Popkillera w 2015 roku. Rok później nakładem QueQuality ukazał się Ofbitwarmup Mixtape, a dwa lata później krążek “Poza”, który promował teledysk do “Ile?”, gdzie gościnnie oprocz gospodarza można usłyszeć Bisz (B.O.K).

Mario Kontrargument – beatmaker pierwszej jakości

Mario Kontrargument to uznany na scenie producent, który już od dawna tworzy podkłady dla czołówki sceny. Współpracował z m.in.: Peją, Bonsonem, VNMem, Solarem, Rogalem DDL, Kobikiem czy Patokalipsą. Jako najbardziej znany album Mario należy wspomnieć zeszłoroczną “Nienawiść w rytmie disco” stworzoną wspólnie z Eripe.

Ghettopop ≠ Get the top

Album “Ghettopop” dotychczas promują wideoklipy: “CHILL PILL”, “Po północy“, “Le Papier“, “Szansa”, “Perseusz“, “Naprawdę”, “Muszę kupić golf” ft. Zero, “Golf 3” oraz “JAK K3NK3“. “Szansa“, której bliżej jest do współczesnej stylistyki (a przynajmniej przez pryzmat podziału rytmicznego) to swego rodzaju hołd dla kultowego nagrania Fenomenu. Klarenz celnie punktuje scenę i kilka zakulisowych historii; próbuje zasugerować, że nie pasuje ze swoimi wartościami do zepsutego otoczenia, a przy tym robi to w swoim unikatowym stylu, o technice – mówiąc delikatnie – nie zapominając. W “Naprawdę” duet jest wspierany przez Kariana i Poldie Malorie. To utwór o osobistym wydźwięku, szczery i naładowany emocjami – jak już się wybebeszać to właśnie w ten sposób! Mario Kontrargument zadbał o taką warstwę muzyczną, która – w połączeniu z tekstami – sprawia, że słuchacz natychmiast popadnie w melancholijne tony i znajdzie czas na refleksje.

Klarenz & Mario Kontrargument – Ghettopop = różnorodność

Każdy z dotychczas opublikowanych singli pokazuje różnorodność tego duetu – znajdziemy tutaj ostre punchline’y jak i śpiewane refreny, wersy, które można uznać za lekko motywacyjne, przeplatają się z luźnymi, lekko satyrycznymi liniami. Przekrój tematyczny jak i wokalny jest naprawdę szeroki, jeżeli jeszcze nie sprawdziliście tego materiału – polecamy to nadrobić. Premiera “Ghettopop LP”: 06.12.2019 r.

Sprawdź również:

Zobacz również:
⚠️ Nasz Fanpage na Facebooku

💿 Redakcyjne patronaty Albumów

🎥 Nasz kanał na YouTube

👥 Nasza grupa na Facebooku

📕 Posty z cyklu #KalendariumPolskiegoRapu

📷 Instagram FollowRap

☕ Podobało się? Postaw nam kawę na buycoffee.to
🎙️ Sprawdź Followrap Podcast