Kobieca siła – WdoWa. (FENOMENalnie!)

Wdowa rap
wdowa rap
https://www.facebook.com/wdowa.official
Dziś w cyklu postaram się chociaż w jakimś ułamku przyjrzeć się artystce, która odbiorcom rapu znana jest już od długiego czasu. Choć w jej karierze w pewnym momencie nastąpiła dość długa przerwa nie zrezygnowała z kultury hip-hopowej. Czym urzeka słuchaczy, że nawet po latach sięgają po jej utwory?

Małgorzata Jaworska – WdoWa.

Pierwszym fenomenem tej raperki jest przede wszystkim siła jaką WdoWa prezentuje przed odbiorcami. Już od początku została samozwańczą królową polskiego hip-hopu. Obracając się w świecie mocno zdominowanym przez mężczyzn trzeba mieć, przysłowiowo, jaja. Małgorzata startując w tej grze pokazywała, że z jej zdaniem trzeba się liczyć i niczym nie odstaje od innych twórców.

“Jak myślisz, że przegram to, sorry, przestań
Nie zjada mnie presja, mam plan
Pantera poluje, to stan
Oceniam dystans gdy typuję cele
Jak czuję, że pragnę, nie patrzę na cenę”

AdMa – Pantery feat. WdoWa
Delikatność

Czymś co zdecydowanie również cechuje Małgosię to ta druga strona medalu, tworząca balans w jej utworach. Kobiecość i delikatność. WdoWa jest przykładem twórczyni, która nie zatraciła w tym wszystkim swojego stylu i emocjonalności. Potrafiła na jednej płycie umieścić gorzkie, mocne brzmienia z motywacyjnym, skierowanym do kobiet przekazem.

Dałam Ci szansę, bo byłam zbyt dobra
Ale dla Ciebie coś było ważniejsze od nas
Zawsze coś było ważniejsze, zawsze był pretekst
Teraz ja chcę być czyimś numerem jeden”

WdoWa – Zbyt dobra
Prawdziwość

Czymś, co na pewno niesamowicie przyciąga odbiorców obu płci jest szczerość WdoWy. Mając wciąż na uwadze, że pozostając w tak nafaszerowanym testosteronem środowisku łatwo stracić swoje priorytety i osobowość. Tymczasem Małgorzata nie bała się pokazać prawdziwego ja. Wypuszczając „Listopad EP” obnażyła przed słuchaczami swoje lęki, wrażliwość, emocje. Kobieta, która obnaża swoje emocje i się ich nie boi to siła, którą ciężko jest pokonać.

“Powiedz mi, że dzwonisz do mamy, codziennie z troski
Opowiedz mi o rzeczach, które zrobisz dla miłości
Rozłóż w pokój dwa palce – nie składaj ich w klamkę
Powiedz, że bycie miłym gościem też jest fajne”

WdoWa – To by było coś
Będąc inspiracją

Rzeczą, za którą WdoWa również z całą pewnością jest szanowana to fakt, że nie boi się swoich słów, czynów i dążenia do wyznaczonego celu po swojemu. Początki jej kariery pokazały, że jest waleczną osobą, której nie należy lekceważyć. To przecież ona była jurorką w Żywym Rapie, prowadziła w telewizji internetowej program poświęcony kobietom. Nagrała utwór z Czesławem Mozilem jeszcze przed wybuchem jego popularności, pisywała dla portalu NaTemat. Do wszystkiego dochodziła ciężką pracą, wyrzeczeniami, ale przede wszystkim tworzeniem i udoskonalaniem swojego warsztatu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*