Bitwa o Południe 2023 – już w sobotę!

Już w najbliższą sobotę – 7 stycznia 2023 – odbędzie się 7 edycja Bitwy o Południe. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń na freestylowej mapie Polski, a zeszłoroczna edycja wyszła daleko poza środowisko freestylowe, w dużej mierze za sprawą występu Jakuba Grabowskiego i jego pojedynków z Filipkiem.

Kto wystąpi na Bitwie o Południe 2023?

Format imprezy jest znany i sprawdzony. Do czwórki rozstawionych zawodników, dołącza kolejna czwórka – wyłoniona z eliminacji. Zaryzykować można stwierdzenie, że organizatorzy BOP zebrali w jednym miejscu największe gwiazdy freestylu ostatnich 10 lat. Pewni występu są: Koro, Edzio, Filipek i Bober. 4 osoby – 5 pasów mistrzowskich WBW (trochę szkoda, że tylko 3 mistrzów). Ciekawy na pewno jest powrót Edzia, którego od dawna nie oglądaliśmy na żadnej bitwie.

Poniżej powinna być reklama. Jeśli jest – super, dzięki! Jeśli jej nie widzisz, to albo post został niedawno opublikowany, albo masz aktywną blokadę reklam. Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli wyłączysz dla nas Ad Blocka. Dodaj FollowRAP do wyjątków/białej listy. Nienawidzisz reklam? My też, ale będziemy wdzięczni za wsparcie – postaw nam kawę.

Nie jest powiedziane, że rozstawieni zawodnicy zgarną z miejsca najwyższe lokaty, bo także w eliminacjach odnajdziemy śmietankę freestylowej sceny. Wśród startujących osób znajdziemy Czterego, Janusza Tramwaja 3000, Ksywę, Narysa, Pukusia, Quesha, Rechę, Spartiaka, Wudo, Wawrzyna czy Yowee’ego. Wydaje się, że warto będzie śledzić imprezę już od fazy “elimek”.

Imprezę ponownie poprowadzi Peus, a w jury zasiądą Oset, Ryba i streamer/youtuber Medusa. Za gramofonami stanie DJ Wróbson, który poza klasykami zagra też podkłady przygotowane specjalnie na tę okazję przez falKona, Jhna, Bitlesa i Jimmyego Kissa.

Zestawienie najlepszych momentów poprzedniej edycji zdecydowanie zachęca do śledzenia tej bitwy w tym roku.

Bitwa o Południe 2023 – kiedy i gdzie?

Impreza odbędzie się 7 stycznia w Katowicach, w klubie P23. Klub otworzy się o 17:30, a o 19:00 wystartują eliminacje. Równocześnie odpalony zostanie stream z imprezy na kanale EKIPA WK. Grupa WK odpowiada za markę Dzik Energy – sponsora tytularnego tej edycji Bitwy o Południe, dlatego właśnie na tym kanale obejrzycie pełną transmisję z bitwy. Jest to świetne rozwiązanie tym bardziej, że wejściówki bardzo szybko się wyprzedały i relatywnie niewielki procent chętnych będzie w stanie obejrzeć wydarzenie w klubie.

Na bitwie pojawi się sporo przedstawicieli rapowych mediów, więc w wielu miejscach znajdziecie relacje z tej imprezy. My też tam będziemy, więc już po BOP zapraszamy na naszą stronę główną!

Po więcej szczegółów i bieżących informacji dotyczących Bitwy o Południe 2023 sprawdzajcie profil BOP na Instagramie, Facebooku, a także stronę wydarzenia.

Mateusz Trojnar


Bitwa o Południe to impreza poniekąd rekordowa, jeśli chodzi o procent zwycięstw odnoszonych przez zawodników, którzy nawijali jako drudzy. Podczas edycji z 2019 (Bielsko-Biała) i 2020 roku, zaczynający wygrali tylko 2 na 15 pojedynków. Po więcej związanych z tym ciekawostek, zapraszam do innego mojego tekstu, gdzie przedstawiłem wyniki i wnioski z analizy 500 freestylowych pojedynków.

followrap buy coffee

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.