Liroy wraca z legendarnym singlem “Scyzoryk”

Płyta CD oraz winylowa rapera Liroy
raper Liroy ze scyzorykiem

Piotr Krzysztof Marzec, czyli Liroy

Urodził się 12 lipca 1971 roku w Busku-Zdroju. Swoją karierę zaczynał w latach 80. jako DJ w klubach i dyskotekach. W 1991 roku wyjechał do Francji, gdzie utworzył zespół Leeroy & The Western Posse. Rok później wrócił do Polski i wydał materiał pod pseudonimem “P.M. Cool Lee“, który nie spotkał się z zainteresowaniem. Artysta zwrócił na swoją twórczość uwagę wytwórni muzycznej BMG Ariola Poland, z którą podpisał kontrakt w październiku 1994. Zaledwie kilka miesięcy później, 22 maja 1995 roku pojawił się pierwszy singiel zapowiadający płytę “Alboom” o tytule “Scyzoryk”.

“Scyzoryk, Scyzoryk! Tak na mnie wołają”

Jest to pierwszy wers singla, prawdopodobnie najpopularniejszy w historii polskiego rapu. Jak mówi sam Liroy – oficjalna sprzedaż “Scyzoryka” w ciągu miesiąca wynosiła już 27 tysięcy. Cały utwór na stałe zapisał się w twórczości rapera, dlatego po przeszło 25 latach przygotowano dla nas zestaw z reedycją singla na winylu. Nakład jest mocno limitowany, bo zestawów do zdobycia jest tylko 500.

Zestaw zawiera:

  • Winyl z EP “Scyzoryk”
  • Płytę CD z dodatkowymi instrumentalami
  • Szablon do sprejowania logo Scyzoryka
  • Koszulkę z logo Scyzoryk
  • Certyfikat kolekcjonerski
  • Alternatywną, limitowaną wersję okładki – zaprojektowaną przez Forin Limited – do winylowej reedycji płyty “Alboom”, która będzie dostępna dla wszystkich nabywców EP Scyzoryk w specjalnej ofercie

Jak widać, to gratka dla kolekcjonerów i fanów rapera. Dodatkowo kuszącą propozycją jest wymieniona w ostatniej pozycji, reedycja płyty “Alboom”.


Wszystko to znajdziecie TUTAJ!
Sprawdź resztę aktualności!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.