Sensi oraz Bartek KOKO są jak “Stare białe kicksy”

Okładka Stare białe kicksy
Okładka albumu

Stare białe kicksy” to wspólny album częstochowskiego wyjadacza, współtwórcy składu Hurragun – Sensiego, oraz pochodzącego z Beskidów rapera Bartka Koko.

Epka została w całości wyprodukowana na MPC 2500. Dziesięcio utworowa EPka, to pierwszy materiał w całości wyprodukowany przez Sensiego. Na mikrofonie oprócz Bartka – Chwiejsky, Dj Cutahead, Bary oraz sam Sensi. Całość oskreczowana przez niezawodnego DJa Cutaheada.

Trzeci singiel z albumu

Sam album to do bólu hip-hopowy przelot. Bardzo dużo tu nawiązań do klasyki tego gatunku, bardziej osłuchany słuchacz znajdzie tutaj kilka perełek stanowiących hołd dla rapu, który wychował autorów. Tłukące po głowie bębny, ciekawe cięte sample i bardzo charyzmatyczny Koko na mikrofonie, tak w skrócie prezentuje się ta EPka. Bartka wspieraliśmy już przy okazji jego wcześniejszego albumu “Wszędzie widzę szlugi”

Bartek Koko:

Stare białe kicksy, nazwa wywodzi się z pierwszych liter naszych ksyw, ale również bardzo oddaje klimat tej płyty. To znoszony, obdarty, pełen brudu materiał, ale niezwykle wygodny i przyjemny. Będzie ci towarzyszył przez lata.

Płyta powstała bardzo spontanicznie. Kojarzyliśmy swoje ksywy, ale pierwszy raz spotkaliśmy się przy okazji festiwalu Unity pod Częstochową. Początkowo planowaliśmy nagrać wspólny numer, ale mimo że dzieli nas tylko 170 km, to polskie drogi są w wiecznej budowie. Nie opłacało się jechać po jeden numer. Stare białe kicksy to efekt dwóch sesji nagraniowych w studio u Sensiego w Częstochowie.

Za mix oraz mastering odpowiedzialny jest Sensi, za oprawę wizualną Koko. Sam Bartek tak opisał okładkę albumu:

Jaram się okładką, bo jest mega hip-hopowa, takie trochę nawiązanie do Lavoramy, trochę do Mobb Deep.

Od 13 listopada album jest dostępny na wszystkich platformach streamingowych oraz na YouTube, gdzie znajdują się również trzy teledyski. Nie zastanawiajcie się nawet sekundy, ten duet to gwarancja jakości oraz spełnienia Waszych oczekiwań. Chcieliście rapu? To tu jest rap!

Fizyczne wydanie wciąż jest do nabycia. Piszcie na mail STAREBIALEKICKSY@GMAIL.COM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.