No To Bajka – nietuzinkowe wydanie od Quebonafide oraz Matheo

quebonafide matheo no to bajka pudełko
quebonafide no to bajka pamela anderson król lew

Premiera albumu

Według większości źródeł oficjalna premiera “No to Bajka” miała miejsce 5 września 2017 i tak wpisaliśmy w Kalendarium Polskiego Rapu.
Dzisiaj mijają dokładnie 3 lata od tego dnia, dlatego właśnie dzisiaj postanowiliśmy wziąć to wydanie na warsztat. Najczęściej wpisy poświęcamy zawartości krążka, ale dzisiaj chciałbym się skupić na tym, w co płyta została zapakowana.

Nakład był ograniczony do 3000 egzemplarzy i został wyprzedany w godzinę od momentu udostępnienia do zakupu.

Bajki Disney’a na kasetach VHS

Na początek coś dla naszych młodszych czytelników. Na przełomie lat 80 i 90, czyli w czasach, gdy terminy takie jak “sygnał cyfrowy”, czy “rozdzielczość” były dla większości Polaków niezrozumiałe, najpopularniejszym nośnikiem z materiałami wideo były Kasety VHS. Takie kasety wkładało się do magnetowidu, który był w stanie odczytać wideo z kasety i odtworzyć na telewizorze. Dla wielu z Was, którzy dzisiaj mają 26 lat+ było to główne źródło animowanej rozrywki. Internetu, a więc i Netflixa za bardzo nie było, więc wybór był znacznie skromniejszy. Bajki oglądało się po 100 razy, co wzmacnia dzisiaj efekt sentymentu.

kasety vhs
źródło zdjęcia: wikipedia

Autorzy omawianego dzisiaj albumu postanowili trochę pograć na strunach sentymentu słuchaczy tworząc koncept album, który zarówno zawartością muzyczną jak i estetyczną nawiązuje do ery bajek Walta Disneya. Za projekt graficzny odpowiada firma tesz.pl

Zawartość

Wydanie jest na tyle rozbudowane, że pozwolę się przyjrzeć z osobna każdemu elementowi.

Opakowanie

Jak już wcześniej wspomniałem, autorzy zapakowali EPkę w pudełko do złudzenia przypominające pudełko od kasety VHS w skali 1:1.

no to bajka quebonafide matheo vhs
no to bajka tył pudełka
źródło zdjęcia: tesz.pl

Karty

W zestawie znajdują się łącznie 24 karty. W talii nie znajdziecie kart z figurami 5-1Wybrane figury kart odpowiadają postaciom, które usłyszymy na albumie. Karty zostały zapakowane do osobnego pudełka, więc jeśli macie ochotę nimi pograć będąc poza domem, nie musicie zabierać ze sobą całej “kasety”.
Karty wciąż możecie kupić w sklepie Queshop.pl.

quebonafide no to bajka karty
no to bajka karty w pudełku
karty no to bajka tesz.pl
źródło zdjęcia: tesz.pl

Wlepki

<ironia mode: on>
Wlepki jak wiadomo są obowiązkowym elementem każdego preorderowego wydania. Każdy szanujący się słuchacz przykleja je na latarniach swojego osiedla, by każdy wiedział, że w pobliżu jest rap.
<ironia mode: off>

I tak w fizycznym wydaniu”No to bajka” znajdziemy 8 wlepek z wizerunkami postaci, które usłyszycie na płycie na wzór kreski Disneya.

Postacie na wlepkach

Na powyższej fotografii znajdziecie wizerunki (zaczynając od góry):

  • Wac Toja
  • Quebonafide
  • Żabson
  • Wini
  • Popek
  • Solar i Białas
  • Sobota
  • Matheo

No a muzyka?

Szczerze? Pomysł na album był znacznie lepszy od wykonania. Jedyne co mi zapadło w pamięć to występ Popka. Nie zapamiętałem, aby ta płyta miała jakikolwiek mocny moment. Jeśli się mylę – wyprowadźcie mnie z błędu w komentarzu, to odpalę ponownie i zweryfikuję.

Podobało się?

Jeśli podoba Wam się taka forma postów poświęcona głównie wydaniom fizycznym, dajcie znać w komentarzu, albo na Facebooku. Takich wydań jest mnóstwo.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.