#16 – Planet ANM: “Nie sięgnąłbym po biografię polskiego rapera”

fot. Adam Sobolewski
fot. Adam Sobolewski

Mam wrażenie, że przeciętny polski słuchacz przykłada coraz mniej uwagi do samych tekstów – cytując klasyka – “wystarczy fajna melodyjka i ch*j”. To powoduje pewne problemy z przebiciem się dla raperów u których treść zawsze była na pierwszym miejscu. Nie inaczej jest z moim dzisiejszym gościem. Gość, który ma w swoim dorobku swoistego “białego kruka”, lecz w momencie wydawania go – nie był on brany pod uwagę w podsumowaniach. Inna kwestia, że trafił na mocny wydawniczo rok 2013. Gość, którego emocje wylewają się z tekstów, a on sam swoją przestrzeń do życia znajdzie szybciej w kosmosie niż tutaj na Ziemi. Jeden z najbardziej emocjonalnych i szczerych raperów w Polsce, współautor “Pasu Oriona”.

Zapraszamy do Szesnastki od Planeta ANM!

1.MÓJ ULUBIONY POLSKI RAPER TO…

Lubię wielu, nie mam ulubionego.

2.MÓJ ULUBIONY POLSKI PRODUCENT TO…

W Polsce mamy naprawdę wielu uzdolnionych producentów, chyba nigdy jeszcze nie było takiego wysypu kozaków w kwestii producentów, co naturalnie jest następstwem wciąż rosnącej popularności hip hopu. Ciężko mi wybrać jednego, ale że nie chcę tutaj rzucać tuzinem ksyw to w mojej skromnej opinii wydaje mi się że mógłby to być Steez83​ 😉

3.NAJLEPSZA POLSKA WYTWÓRNIA TO…

Nie wiem, QueQuality​? Oczywiście jeśli mówimy o kwestiach promocyjnych, zasięgach, etc.

4.NAJLEPSZY POLSKI SERWIS HIP-HOPOWY TO…

Jak jeszcze śledziłem newsy i byłem na bieżąco to był to Popkiller​. Ostatnio zajrzałem na Glamrap​ i miło się rozczarowałem bo z takiego typowego rapowego pudelka poszli w bardziej ambitną stronę.

5.NAJLEPSZY DZIENNIKARZ W POLSKIM RAPIE TO…

Nie orientuję się aż tak by wyszczególnić konkretną osobę.

6.OSOBA, KTÓREJ ZAWDZIĘCZAM NAJWIĘCEJ W SWOJEJ HIP-HOPOWEJ DZIAŁALNOŚCI TO…

Oczywiście sobie bo nikt za mnie nie pisał, nikt za mnie nie rapował, nikt nie kazał mi się zakochać swojego czasu w tej muzyce ale muszę zaznaczyć, że EljotSounds wyszedł mi naprzeciw jak mi kiełkowała w głowie jedna z płyt i gdyby nie on to by chuj był a nie Pas Oriona 😉 Współpraca na linii Aptaun Records​ – Planet z kolei to świetna przygoda i już tak bardziej muzyka na poważnie, z całą tą fajna otoczką. Bardzo szanuję Tomka i Pyskatego. Z tego miejsca pozdrawiam!

7.OSOBA Z BRANŻY, Z KTÓRĄ JESZCZE NIE MIAŁEM OKAZJI WSPÓŁPRACOWAĆ, ALE BARDZO BYM CHCIAŁ TO…

Nie mam już takiego ciśnienia, że bym oszalał jakbym nagrał z Eldo​, ale tak.. Eldo to człowiek, który wywarł spory wpływ na moją muzykę.

8.OSOBA Z BRANŻY, KTÓRA POZYTYWNIE ZASKOCZYŁA MNIE SWOJĄ OSOBOWOŚCIĄ TO…

Rover.

9.OSOBA Z BRANŻY, Z KTÓRĄ WYPIŁEM NAJWIĘCEJ ALKOHOLU TO…

Ja to chlałem sam, lubię sam. Lubiłem ;>

10.OSOBA Z BRANŻY, KTÓREJ BIOGRAFIĘ PRZECZYTAŁBYM NAJCHĘTNIEJ TO…

Nie sięgnąłbym po biografię polskiego rapera.

11.RAPER LUB PRODUCENT, KTÓREGO SZANUJĘ TAK BARDZO, ŻE BYŁBYM W STANIE PRZEPYCHAĆ SIĘ DO PIERWSZEGO RZĘDU NA JEGO POŻEGNALNYM KONCERCIE TO…

O.S.T.R.​ ale nie widzę siebie jak zapierdalam pod barierkę 😉

12. POLSKI SŁUCHACZ RAPU JEST…

Mądrzejszy z wiekiem.

13.RAPERZY W REALITY-SHOW:

Co kto lubi 🙂

14.RAPERZY W POLITYCE:

Nie interesuje mnie polityka.

15.RAPERZY-YOUTUBERZY:

To ludzie, którzy zyskali popularność wśród dzieci prowadząc kanały na YT prosząc o „łapeczki w górę, subki i komcie” po czym zajawili się rapem i zaczęli nagrywać numery, co pod względem komercyjnym jest zajebistym hitem i generuje mega zasięgi ale już artystycznie to jest padaka i prawdziwi „artyści” którzy własną krwią, potem i łzami przecierali ścieżki idąc na szczyt jak Syzyf.. podkreślam SYZYF mają mega ból dupy o to tak? Nie ma dla mnie znaczenia kim jest raper po godzinach albo kim po godzinach jest youtuber. Jeśli słyszysz w utworze kawał tekstu, świetny warsztat i autentyczność to po co oceniać kogoś po tym, że robił gameplaye na YT? Oczywiście należy również zaznaczyć, że takowych nie ma ale rachunek prawdopodobieństwa nakazuje wierzyć, że kiedyś przyjdą 😛

Swoją drogą zacznijmy rozumieć jak funkcjonują wytwórnie, na czym się robi hajs i co najważniejsze zacznijmy również rozgraniczać hip hop od pierdolenia że „masno fest” kurwa czy inne jakieś pajacyki.
Zajebiste trapy są zajebiste, truskul zawsze w serduszku, do boombap’u szacunek – to tak reasumując.

Się rozpisałem…

16.ZAKOŃCZĘ KARIERĘ, GDY…

Karierę to robi Quebonafide, ja swoją przygodę próbowałem kończyć wiele razy, nie umiem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.