VNM – EXIT2020

vnm followrap
VNM exit2020 - patronat followrap
Fot. okładka “EXIT2020” + logo FollowRap.com

“16 albumów, mixtape i epka – amen!”

A osiemnasty album objęliśmy patronatem medialnym i bardzo jesteśmy z tego faktu zadowoleni. Cieszy nas fakt współpracy z raperem o takiej renomie i pozycji na scenie oraz z jego niedawno odświeżoną wytwórnią – DeNekstBest. Możemy was zapewnić, że na albumie VNMaEXIT2020” ta współpraca się nie zakończy!

Pochwalić się może Elbląg draniem!

Dla formalności – parę słów o samym Tomku. Na scenie aktywny jest od 2000 roku. Jego pierwszym szeroko rozpoznawalnym albumem, wydanym oczywiście na nielegalu w 2007 roku, był legendarny już dzisiaj “Na szlaku po czek“. Niedługo później zauważył go Sokół i w 2011, nakładem Prosto, ukazał się legalny debiut VNMa – “De Nekst Best“, jednak dopiero następne płyty przyniosły prawdziwy komercyjny sukces.

Etenszyn: Drimz Kamyn Tru“, “ProPejn“, “Klaud N9JN” – wszystkie te trzy albumy pokryły się złotem. W międzyczasie – pojawiły się też “Linie“. Była to jego oryginalna odpowiedź na pierwszą edycję Hot16Challenge, w której znacznie ten limit 16 wersów oczywiście przekroczył, w międzyczasie wplatając jedną z najbardziej trafnych i dziś już ikonicznych linijek na temat zwrotek rzekomo nagrywanych przez raperów “na raz”. Myślą, że nie widać, że synchro tam chuja zgadza się?

Oficjalnie najgorsze dni

Później, w 2016 roku pojawił się jeszcze album “HalfLajf“, który wydany był już nakładem jego wytwórni. Tu dochodzimy do historii najnowszej w twórczości VNMa. Rok 2019 to głośny singiel i “Tomek” i album “Czuz tu daj najs“, którego preorder sprzedał się w rekordowej dla rapera ilości.

W tym bieżącym, feralnym dla wszystkich roku 2020, o VNMie znowu było głośno, ale tym razem z trochę innego powodu. W tytułowym singlu z jego najnowszej płyty “Hope for the best” usłyszeliśmy emocjonalną historię o tym jak w krótkim czasie posypało mu się życie. Na szczęście w “Hot16Challenge2” i “Liniach III” Tomek rozwiał obawy słuchaczy i wyjaśnił m. in. że “ściana już sucha, prysznic działa, prąd naprawiony“.

“EXIT2020”

O najnowszej płycie nie wiemy jeszcze zbyt wiele, a przynajmniej niewiele zostało oficjalnie ogłoszone. Najlepszą wizytówką “EXIT2020” są dotychczas wypuszczone, zapowiadające album single, z teledyskami, które układać mają się w spójną historię.

Tracklista:

 1. Autonomia (prod. Magiera, cuty DJ Ike)
 2. Ataraksja (prod. megot)
 3. Cicho kvrwa feat. Pawbeats (prod. Łukasz Kowaluk)
 4. Pomnik (prod. Folku)
 5. Zieleńsza feat. K-Leah (prod. Skrywa)
 6. Viral feat. Bonson (prod. Łukasz Kowaluk)
 7. Lepiej (prod. Skrywa)
 8. A raz tak feat. GrubSon (prod. SoDrumatic)
 9. Fight Club (prod. Gibbs)
 10. Hiperkan feat. Mateusz Krautwurst (prod. Magiera)
 11. Antycypacja (prod. Skrywa)
 12. Hope after all (prod. Łukasz Kowaluk)
 13. Linie III (prod. DrySkull)

Posłuchaj singli z “EXIT2020”:

Zamów album:

Płytę zamawiać można w dwóch wersjach:
Preorderowej, zawierającej: album “EXIT2020”, z dodatkowym singlem “Linie III”, kalendarz ścienny, brelok, zestaw naklejek
Preorderowej deluxe, zawierającej: album “EXIT2020”, z dodatkowym singlem “Linie III”, t-shirt i czapka zimowa dostępne tylko w tym zestawie, kalendarz ścienny, brelok, zestaw naklejek. Całość w specjalnym opakowaniu z niespodzianką.

Artykuły opublikowane w związku z tym patronatem:

Sprawdź też:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.