Chwytliwy raper – Sitek (FENOMENalnie!)

o
Sitek, Fenomenalnie
https://www.facebook.com/Sitek71

Dziś w cyklu raper, który często jest określany mianem tego, który przespał swój moment. Mimo wszystko nie można odebrać mu talentu i działania po swojemu.

Adrian Kryński czyli Sitek.

Pierwszym fenomenem tego gracza jest dla mnie, jakkolwiek to nie zabrzmi – “audiencja” mimo nieprzejmowania się. Do tego też odnosi się to „przespanie” swoich pięciu minut. Artysta, niewątpliwie utalentowany, który wydaje rzadko i nieregularnie często jest pomijany, brak o nim wspomnień. Z Sitkiem jest inaczej. Słuchacze, którzy przez lata potrafią czekać na materiał od Sitka zadowalają się wszystkim co zostanie wypuszczone. Mimo, że wydał tylko jedną płytę solową w trakcie kilkunastu lat przebywania na scenie. Fe no men.

“Tyle razy miałem dosyć, brali mnie za wroga,
Jak żyje Ci się lepiej będą atakować”

Sitek – Mogę wszystko

Po drugie barwa. Chill, chrypa i przyśpiewki. Coś co naprawdę przyciąga. Dziwnie, ale przyciąga. Ciężko jest przejść obojętnie obok jego utworów. Nie wszystkie muszą przypasować, ale ciężko jest je pominąć.

Kolejnym fenomenem mam wrażenie jest chwytliwość kawałków. Jest w tym coś trochę popowego – nie tyle styl numerów, co forma. Tak jest przynajmniej ze mną – kiedy usłyszę „pierwszą nutkę” „Chcemy być wyżej”, „Chodź ze mną” czy „Pomóż mi wstać” jestem w stanie z marszu zacytować pełny tekst a melodia nie wydostaje się z mojej głowy.

“Jest cienka linia między prawilniakiem a wtyką,
Tak bardzo chciałeś szaleć, że zapomniałeś żeś cykor”

Sitek – Pomóż mi wstać

Kolejnym fenomenem jest niewątpliwie vibe. Dla mnie jest to taki wakacyjny styl (nawet w „mroczniejszych” numerach) i absolutne płynięcie po bicie. Zawsze chcę to porównać do surfera, nie wiem czemu. Takie mam skojarzenie kiedy pomyślę o jego flow.

A jak jest z Wami? Szanujecie? Czekacie na jakieś nowe projekty, choćby miały być za kilka lat?

Czy raczej dla Was jest to raper jednej szansy?

1 Trackback / Pingback

  1. Utracona magia | Sitek - ''Nowy Vibe'' [Recenzja] - FollowRAP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.