Tydzień 1 | Maszyna ruszyła! | #Hot16Week

solar hotchallenge

Siemanko. Z tej strony Mati i podjąłem się takiego cotygodniowego podsumowania całej tej “szesnastkowej akcji”. Będzie raczej luźno, będą opinie i odczucia. Dzisiaj przyjrzę się wszystkim dotychczasowym odpowiedziom. W przyszłości, gdy tego wszystkiego będzie więcej, pewnie skupię się po prostu na tych najlepszych – czas pokaże.

PO KOLEI!

Solar / SBM Label / 28 kwietnia 2020

Na jego ruch czekaliśmy najbardziej, bo to właśnie on miał rozpocząć całą zabawę. No i maszyna ruszyła. Solar dał fajną zwrotkę, choć na pewno nie rozwalił nią systemu. Będziemy oczywiście o niej pamiętać, ale raczej jako o zapoczątkowaniu akcji, a nie jednej z najlepszych zwrotek, choć padło kilka fajnych linijek.

Mój syn ma na imię Juliusz, czemu to z dupy tak wplatam w te wersy?
Bo jest jak hip-hop, tak rośnie, że zaraz się w środku nie zmieści

Nominacje: Białas, Taco Hemingway, Mata, Bedoes, Mike Posner

Taco Hemingway / 1 maja 2020

Nikt nie spodziewał się, że to właśnie Taco odpowie jako pierwszy. Wielu spekulowało, że nie odpowie wcale, bo zazwyczaj trzymał się z boku i raczej nie angażował w życie sceny. Ostatnio jednak otworzył się na różnego rodzaju gościnne występy, czy właśnie na udziały w tego typu przedsięwzięciach. Jego zwrotka bardzo mi się podoba. Jest stylowa, zabawna, z trafnymi, chwytliwymi linijkami, dobrze porymowana. No i ta nominacja dla Klocucha, która podzieliła ludzi! Ja jestem po tej stronie, która się bardzo z tego powodu ucieszyła.

Zobacz, że OLiS dawno wygląda jak pod blokiem trzepak
To znaczy tyle, że same ziomki na tym OLiS siedzą

Nominacje: Łona, Lanek, Taconafide, KrzyKrzysztof, Klocuch

Mata / SBM Label / 2 maja 2020

Mata mnie zaskoczył. Oczywiście to nie pierwszy raz kiedy pokazuje się w takiej stylówce, ale spodziewałem się czegoś pokroju “Biblioteki Trap”. Dostaliśmy ciężki klimat, z równo ciężką ale zarazem luźną i płynącą nawijką Michała, który opowiada nam, że chciał zaruchać na trasie, ale pandemia pokrzyżowała mu plany. O ile nie uważam, żeby był to szczyt jego umiejętności, tak zwrotka wpada w ucho i z chęcią jej słucham.

Bo spalam gibony jak pożary w Amazonii
Małpki opierdalam naraz jak kanibal, ale goryl

Nominacje: Przemek Ferguson, Vito Bambino, Borixon, Adam, Snoop Dogg

Klocuch / 2 maja 2020

Najbardziej polaryzująca ludzi szesnastka. Wszystko tutaj budzi dyskusję. Obecność Klocucha w całej akcji, jego styl, jego nominacje itd.. To ja wam powiem, że jego youtube’ową twórczość śledzę od bardzo dawna i od zawsze bardzo mnie bawiła. Uważam, że stoi za tym projektem mega inteligentny facet i kocham to co robi. Sama zwrotka jest też sama w sobie dobra. Jest inna, ale błyskotliwa i najzwyczajniej zabawna i przyjemna w odbiorze.

Nikt mi nie uwierzy, to jest coś niemożliwego
Włączyłem telewizor i się nie kończyło Galileo

Nominacje: Norbi, Ojciec Mateusz, Rafał Brzozowski

Vito Bambino / Dej Jam / 2 maja 2020

Złoto! Vito pokazał, że można bez sprzętu, bez studia, bez napinki. Na luzie, po cichu – by nie obudzić dziecka – nawinął spokojną szesnastkę, przy akompaniamencie bitu, który sam sobie wypstrykał i wystukał na kubku po kawie. Cudownie popłynął, bambino się nie zbudziło, wszystkie cele zrealizowane. Propsuję bardzo!

Ja wziąłbym hajsy od Coli i od EB
A jeśli ty nie będziesz czujny, wezmę je od ciebie

Nominacje: Hades, Rosalie., Famson, Alyona Alyona, Max Herre

Norbi / 2 maja 2020

Czego można było się spodziewać po Norbim w kontekście hip-hopowym? No niewiele. A i tak poleciał powyżej oczekiwań. Nie jest to nawet średnie jeśli chodzi o poziom, ale przynajmniej na zajawce, przynajmniej w krótkim czasie, przynajmniej na luzie. To warto docenić.

Koło fortuny kręci się bez przerwy
Czasem mamy dość i puszczają nam nerwy

Nominacje: Kuba Wojewódzki, Natalia Kukulska, Tomasz Karolak

Przemek Ferguson / Gun Talk Music / 2 maja 2020

Dla Przemka ten występ to szansa na pokazanie się szerokiej publiczności, na którą zasłużył kilkoma naprawdę fajnymi kawałkami. Jego szesnastka jest fajna, na pewno poprawna. Zawiera kilka ciekawych rozkmin, nawinięta jest dobrze i z fajnymi rymami. Mogło być lepiej, ale czuć ten undergroundowy pazur. Szacuneczek Alex! Glory Glory Man United!

Nie słyszałaś, że biegnę na legal, suko?
Ferguson to Bóg podziemia jak Pluton (kto?)

Nominacje: Reno, Te-tris, Spinache, Kałach

Rosalie. / Def Jam / 2 maja 2020

Rosalie. jako jedyna wrzuciła swoją szesnastkę nie na Youtube, a na Facebooku. Wydaje mi się, że trochę osłabiło to jej zasięg. Ostatecznie nagranie trafiło też na jakiś mały kanał youtube’owy, ale w zasadzie nie jestem pewny czy jest to jakiś poboczny kanał artystki, czy zwykłe przeklejenie jej zwrotki na bardziej klikalne medium. Jej szesnastka wyróżnia się też tym, że jest pierwszą nagraną w języku obcym oraz pierwszą gdzie nie ma rapu, bądź próby rapowania. A jest bardzo fajna, warto przesłuchać i dać się porwać hipnotyzującemu wokalowi Rosalie..

Still got Ideal ON my mind, oh yeah
Don’t act like you surprised, yep

Nominacje: Paulina Przybysz, Miły ATZ, Otsochodzi, IAMDDB

https://youtu.be/eHLAIFr6WHg

Bedoes / SBM Label / 2 maja 2020

Bedi, jak to Bedi. Jego zwrotka jest praktycznie tym co możemy usłyszeć od niego bardzo często. Na początku mi nie podchodziła, ale z czasem się przekonałem. Pomogło też wsłuchanie się w tekst. Wielu napisze “oo rozstał się z laską i teraz płacze na kawałku lamus”. Ja natomiast spropsuję szczerość, potrafię poczuć to co chciał przekazać i po ludzku współczuję tego przykrego doświadczenia. Forma przekazania mogła być lepsza, ale nie jest źle.

Sorry, Solar, ale chuj w ten challenge, wciąż muszę udawać, że wszystko jest dobrze
Uśmiechać się dla nich i wciąż ich pozdrawiać, a potem pytają co się stało z Borkiem

Nominacje: Kuqe 2115, White 2115, Flexxy 2115, Blacha 2115, Pressa

Białas / SBM Label, Ciemna Strefa / 2 maja 2020

Białas, podobnie jak Bedoes, spóźnił się o dzień ze swoją szesnastką. Wszystko jednak zostało wyjaśnione i uzasadnione. Jego zwrotka wleciała na kanał Ciemnej Strefy, a towarzyszy jej początek pięknej akcji. Białas chce zebrać kilku raperów, by nagrać płytę, która zostanie wydana w wytwórni Bonusa RPK, który przebywa obecnie w więzieniu, a cały dochód ma być przekazany właśnie dla Bonusa i jego rodziny. Sama zwrotka to Białas na poziomie, chociaż czysto rapowo na pewno stać go na więcej. To jednak schodzi na drugi plan, za akcją, którą rozpoczął i należy mu się za nią wielki szacunek!

Kurwy zrobiły se #hot60challenge
Rozpierdalają się jakby był wyścig o to, kto zapełni więzienie

Nominacje: Pezet, Paluch, Sokół, Czerwin TWM, Kronkel Dom

Lanek / SBM Label / 3 maja 2020

Szesnastka Lanka była zagadką, nie wiadomo było jak się pokaże. Ostatecznie wyszło spoko, ale nie znowu jakoś bardzo dobrze. Ładnie zaśpiewał kilka fragmentów, czym pokazał, że naprawdę ma dobre wyczucie w muzyce i potrafi śpiewać. Rapowane fragmenty już trochę gorzej, ale powiedzmy, że się bronią. Do przesłuchania jeden raz na pewno fajne.

Muszę szybko żyć, zabijać marzenia
Gubić ścieżkę tak, żeby szukać ciągle szczęścia

Nominacje: Kękę, Jan-rapowanie, Szpaku, DJ Johny

Kękę / Takie Rzeczy Label / 3 maja 2020

Kękę szybko odpowiedział na wyzwanie rzucone przez Lanka. Wszedł do studia z kartonów i rozwalił system. No, może nie będę nadużywał takich słów, ale na pewno jest to jedna z najlepszych dotychczasowych szesnastek i prawdopodobnie utrzyma się w czubie mojej top-listy. Na luzie, stylowo, na fajnym wakacyjnym bicie. Nawet Taco spropsował w komentarzu 6-sylabowy rym w samych nominacjach. No i ten followup do jego zwrotki z piewszej edycji – cudo.

Pytałem: “Sokół, kiedy złoto?”, już nie pytam
To jedenaście platyn i to na pięciu płytach

Nominacje: Skorup, Hase, Gun Kara, Paweł Domagała

Miły ATZ / Def Jam / 3 maja 2020

Tutaj mam mieszane uczucia. Jak Miłego lubię, tak muszę go zganić za to co tutaj odwalił. Jaki w zasadzie jest sens przyłączania się do challengu, który polega na napisaniu i nawinięciu 16 wersów, kiedy ty nawijasz cały kawałek, w dodatku napisany już jakiś czas temu. No średnia akcja jak dla mnie. Innym też zdarzało się przekroczyć tę ustaloną liczbę, ale zazwyczaj jest to kwestia kilku wersów. Miły pomylił “16 wersów” z “16 zwrotek”. No ale sama stylówka i nawinięcie tego wszystkiego – kozackie.

Nominacje: Mielzky, Ero JWP, Marceli Bober, Undadasea, Hodak

Spinache / 3 maja 2020

No i ostatni i najświeższy uczestnik – Spinache. Jedna z najlepszych zwrotek, wpasowująca się w zasady wyzwania i bardzo dobrze napisana i nawinięta. Warto obczaić, bo na koniec challengu będzie to zapewne jedna z najbardziej niedocenionych szesnastek. Wielkie propsy!

W ręku gibon, przed oczami Venom
Dobrze sobie radzę z tą pandemią

Nominacje: Patr00, Proceente, Bryndal, Młody Karter


To wszystko na dziś, dzielcie się swoimi przemyśleniami.

Na koniec zachęcamy do wspierania zbiórki wokół której to wszystko się w zasadzie kręci. Obczajajcie też stronę, na której aktualizowane jest drzewko kolejnych nominacji.

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Tydzień 2 | Maszyna rozpędziła się do rekordowych prędkości | #Hot16Week - FollowRAP
  2. 16 wersów, 28000 ludzi, 1 000 000 złotych - #hot16challenge2 - FollowRAP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.