Białas odsłonił karty. “MUREM ZA BONUSEM” jeszcze w tym roku

Provided by YouTube

Akcja #MUREMZABONUSEM ruszyła około półtora roku temu — przy okazji #Hot16Challenge2 w wykonaniu Białasa. Co prawda, trochę musieliśmy poczekać na finalny produkt, w końcu szef SBM zdążył w tym czasie wydać dość długo oczekiwane H8M5 oraz wspólny album z Whitem 2115 pt. Diamentowy Las (którego cel, jak w przypadku sytuacji z Bonusem, również był szczytny). Niemniej jednak chyba nikt z tego powodu nie będzie marudził i wszyscy powinniśmy być zgodni, jeśli napiszę, że apetyt na tę płytę rósł w miarę jedzenia. Cieszy fakt, że w końcu udało się zrealizować plany z nią związane.

O 16:00 premierę miał drugi numer (nie licząc szesnastki Białasa, która również znalazła swoje miejsce na CD) z nadchodzącego projektu. We współpracy z Sokołem, który wydał ostatnio album “NIC”, powstał mocny i bezkompromisowy kawałek “AU”, który idealnie wpasowuje się w sytuację poprzez swoje uliczne brzmienie i przekaz położony na wersach.

Nie nazwałbym tego rajem, pieniądze tu nie lecą z nieba (nie)
To, co jest podłe w rodzicach, potem w dzieciaku dojrzewa
Dbajmy o siebie nawzajem, bo tu nie można liczyć na władzę (au)

– refren “AU” w wykonaniu Białasa

Wersję fizyczną “MUREMZABONUSEM” możecie zamówić na csrpk.pl za kwotę 54,99 zł. Najważniejsze — cały zysk ze sprzedaży płyty zostanie przeznaczony na wsparcie Bonusa RPK oraz jego rodziny. Z dniem dzisiejszym (29.11.2021) ruszył limitowany preorder, natomiast premiera została zaplanowana na 16 grudnia. Na płycie znajdziecie 17 kawałków, na których udzielili się tacy artyści jak: Peja, Pezet, Paluch, KęKę, czy między innymi Szpaku. Dokładna, szczegółowa tracklista prezentuje się w następujący sposób:

1. BIAŁAS – Hot16Challange 
2. BIAŁAS x PALUCH – Sztuka Wolności 
3. BIAŁAS x SOKÓŁ – AU  
4. ERO – Lista rzeczy  
5. BIAŁAS x PEJA – Chłosta  
6. BIAŁAS x SZPAKU – Ślady na ciele 
7. BIAŁAS x KIZO x SKUTE BOBO x WHITE2115 – TOP10 
8. BIAŁAS x BEDOES – Poezja ulic  
9. JANUSZ WALCZUK x FROSTI x BERSON – Nie twoja sprawa 
10. KARA x KĘKE – Pale mosty 
11. BIAŁAS x SŁOŃ – Klękaj przed panem 
12. BIAŁAS x RETO – Piekło 
13. BIAŁAS x CZERWIN TWM x BONZO – Rollercoaster 2 
14. MAŁACH / RUFUZ – Charakter 
15. BIAŁAS x BETEO – Insomnia 
16. BIAŁAS x ŻAKU – Trap 
17. BIAŁAS x PEZET – Nienawidzę wszystkich

Okładka “MUREM ZA BONUSEM”

Przypomnijmy, że Bonus został skazany w lipcu 2018 roku na pięć i pół roku więzienia za rzekomy handel narkotykami. Dodatkowo nałożono na niego dość wysoką karę pieniężną oscylującą w granicach 450 tys. zł. Sam proces sądowy poparty był zeznaniami tzw. małego świadka. Z kolei na rozprawie doszło do tak absurdalnych rzeczy, jak przywoływanie tekstów rapera. Cała sytuacja mocno związała branżę hip-hopową w Polsce. Zainteresowanie zarówno wśród fanów, jak i samych artystów, jest naprawdę spore.

Źródła: CSRPK.PL, CGM.PL, SBM LABEL

Kękę - "2021" okładka singla

Kękę kontra “2021” [Rap Rodzi Refleksje #3]

O “FOMO” pisałem tydzień temu, że po premierze zapętlałem ten kawałek przez dobre kilkanaście godzin. “2021” od Kękę trudno było mi powtórnie odpalić chociaż raz.

podsumowanie tygodnia followrap

Podsumowanie tygodnia 17-23 stycznia

Premiery, teledyski, wydarzenia – lista Coś pominęliśmy? Napisz w komentarzu poniżej. Podobne wpisy:Taco, Opał i Popkillery! | Podsumowanie tygodnia [31.08-06.09]Bugs, Mops i Popkillery! | Podsumowanie […]

wyróżnienia 2021 polski rap

Podsumowanie premier 2021 – wyróżnienia [WIDEO]

Zgodnie z informacjami, które zebrałem w swoim Kalendarium Polskiego Rapu, w 2021 odnotowaliśmy co najmniej 256 nowych albumów. Oczywiście, że nie są to wszystkie premiery. […]

Robert Johnson

“Love in vain – Robert Johnson” [To coś więcej niż rap #1]

Życiorys Roberta Johnsona to gotowy scenariusz na film. W ramach cyklu “To coś więcej niż rap” przedstawiam historię jego życia oraz zachęcam do przeczytania komiksu o w tej tematyce.

oliver olson limbo recenzja

To moje Limbo – Oliver Olson. [RECENZJA]

Oliver Olson jest dla mnie postacią trochę zagadkową, jeszcze nie do końca odkrytą. Jego najnowsza płyta “Limbo”, wydana 12.11.2021 może pomóc dowiedzieć się czegoś więcej o reprezentancie BOR.

Bober Przemyślany album recenzja

O co w tym chodzi? | Bober — „Przemyślany album” [Recenzja]

„Przemyślany album” to drugi legalny projekt Bobera wydany w QueQuality. Czy powtórzył on sukces debiutanckiego krążka rapera z Bielska-Białej „Poradnik Sukcesu”? Czy też okazał się niewypałem? Tego wszystko dowiecie się, drodzy czytelnicy, z mojej recenzji tej płyty!

z archium x2 dwa sławy logo

“FOMO” – strach przed przegapieniem nowych Sławów [Rap Rodzi Refleksje #2]

Fani ponoć czekają na “nowe Sławy”. Ja też czekam, a najmocniej zaklaskałem po przesłuchaniu singla “FOMO”

edzio raper

Edzio: Pola proszę wróć, zmieniłem się [Rap Rodzi Refleksje #1]

Smutna historia o tym, jak świetny freestylowiec przeobraził się w miałkiego tiktokera oraz poradnik o tym, jak nie zachowują się dorośli ludzie.

Pełnia nadchodzi. Co warto wiedzieć o tym projekcie?

Pełnia EP nadchodzi. Kto odpowiada za ten projekt i dlaczego już po pierwszym singlu zapowiada się na jedną z najlepszych EPek w 2022 roku? Check it.

Scena powinna łączyć, a nie dzielić | “MUREM ZA BONUSEM”

Białas “MUREM ZA BONUSEM” out now. Wiecie co? Scena się połączyła, zrobiła coś dobrego, a zarazem dostarczyli nam świetny rap z ulicy. Props.

To miasto pachnie wciąż tak samo – 7 lat “Trójkąta Warszawskiego”

Gdybym był miastem, chciałbym mieć swojego Taco Hemingwaya. Dziś, w 7 rocznicę premiery “Trójkąta Warszawskiego”, chciałbym jedynie podtrzymać te słowa.

Peja — Na legalu. Po­mnik po renowacji. [RECENZJA]

Recenzja albumu Peji Na legalu. Raper z okazji 20-lecia pierwowzoru postanowił odświeżyć klasyk i oddać mu należyty hołd.

Nocna jazda – Favst/Gibbs “Hample”. [RECENZJA]

Co czujesz jadąc nocą samochodem? Jaka muzyka towarzyszy Ci podczas podróży wśród przemyśleń za kierownicą? Wolisz chillować, drzeć się próbując trafić w słowa płynące z głośników? Może mieszasz myśli ze skupieniem wchodząc w zakręt? Odpowiedzią na Twoje potrzeby może być najnowszy album Favst/Gibbs – “Hample”, który został wydany 10 grudnia.

DeNekstBest Mixtape 2 – Hymny trzech rapowych pokoleń

Recenzja DeNekstBest 2 Mixtape. Dzieło epokowe, łączące trzy różne rapowe pokolenia, powstałe pod batutą VNMa.

Emikae rusza z preorderem zbioru swoich S.M.S.ów

Radomski raper Emikae rusza z zbieraniem zamówień zbioru swoich utworów podsumowujących danych miesiąc 2021 roku. Zachęcamy do zamówień.

followrap patronite

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*