Białas odsłonił karty. “MUREM ZA BONUSEM” jeszcze w tym roku

Provided by YouTube

Akcja #MUREMZABONUSEM ruszyła około półtora roku temu — przy okazji #Hot16Challenge2 w wykonaniu Białasa. Co prawda, trochę musieliśmy poczekać na finalny produkt, w końcu szef SBM zdążył w tym czasie wydać dość długo oczekiwane H8M5 oraz wspólny album z Whitem 2115 pt. Diamentowy Las (którego cel, jak w przypadku sytuacji z Bonusem, również był szczytny). Niemniej jednak chyba nikt z tego powodu nie będzie marudził i wszyscy powinniśmy być zgodni, jeśli napiszę, że apetyt na tę płytę rósł w miarę jedzenia. Cieszy fakt, że w końcu udało się zrealizować plany z nią związane.

O 16:00 premierę miał drugi numer (nie licząc szesnastki Białasa, która również znalazła swoje miejsce na CD) z nadchodzącego projektu. We współpracy z Sokołem, który wydał ostatnio album “NIC”, powstał mocny i bezkompromisowy kawałek “AU”, który idealnie wpasowuje się w sytuację poprzez swoje uliczne brzmienie i przekaz położony na wersach.

Nie nazwałbym tego rajem, pieniądze tu nie lecą z nieba (nie)
To, co jest podłe w rodzicach, potem w dzieciaku dojrzewa
Dbajmy o siebie nawzajem, bo tu nie można liczyć na władzę (au)

– refren “AU” w wykonaniu Białasa

Wersję fizyczną “MUREMZABONUSEM” możecie zamówić na csrpk.pl za kwotę 54,99 zł. Najważniejsze — cały zysk ze sprzedaży płyty zostanie przeznaczony na wsparcie Bonusa RPK oraz jego rodziny. Z dniem dzisiejszym (29.11.2021) ruszył limitowany preorder, natomiast premiera została zaplanowana na 16 grudnia. Na płycie znajdziecie 17 kawałków, na których udzielili się tacy artyści jak: Peja, Pezet, Paluch, KęKę, czy między innymi Szpaku. Dokładna, szczegółowa tracklista prezentuje się w następujący sposób:

1. BIAŁAS – Hot16Challange 
2. BIAŁAS x PALUCH – Sztuka Wolności 
3. BIAŁAS x SOKÓŁ – AU  
4. ERO – Lista rzeczy  
5. BIAŁAS x PEJA – Chłosta  
6. BIAŁAS x SZPAKU – Ślady na ciele 
7. BIAŁAS x KIZO x SKUTE BOBO x WHITE2115 – TOP10 
8. BIAŁAS x BEDOES – Poezja ulic  
9. JANUSZ WALCZUK x FROSTI x BERSON – Nie twoja sprawa 
10. KARA x KĘKE – Pale mosty 
11. BIAŁAS x SŁOŃ – Klękaj przed panem 
12. BIAŁAS x RETO – Piekło 
13. BIAŁAS x CZERWIN TWM x BONZO – Rollercoaster 2 
14. MAŁACH / RUFUZ – Charakter 
15. BIAŁAS x BETEO – Insomnia 
16. BIAŁAS x ŻAKU – Trap 
17. BIAŁAS x PEZET – Nienawidzę wszystkich

Przypomnijmy, że Bonus został skazany w lipcu 2018 roku na pięć i pół roku więzienia za rzekomy handel narkotykami. Dodatkowo nałożono na niego dość wysoką karę pieniężną oscylującą w granicach 450 tys. zł. Sam proces sądowy poparty był zeznaniami tzw. małego świadka. Z kolei na rozprawie doszło do tak absurdalnych rzeczy, jak przywoływanie tekstów rapera. Cała sytuacja mocno związała branżę hip-hopową w Polsce. Zainteresowanie zarówno wśród fanów, jak i samych artystów, jest naprawdę spore.

Źródła: CSRPK.PL, CGM.PL, SBM LABEL

followrap patronite

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.