O jeden punch za daleko 2 Rick Ross – U.O.E.N.O. [PUBLICYSTYKA]

Rick Ross
Rick Ross okładka

Tym razem opiszę Wam linijki Rick Rossa. Chłop poszedł mocno po bandzie i na początku nawet bronił swojej wizji artystycznej.

Rocko to reprezentujący Atlantę artysta, który nie osiągnął nigdy ogromnego sukcesu komercyjnego, jednak jest szanowany w środowisku. Był zapraszany na gościnne występy chociażby u T.I.’a lub Gucci Mane’a (panowie razem nagrali cały album “ATL Dons”. Ponad wszystko inne jednak możemy być mu wdzięczni za wzięcie pod swoje skrzydła Future’a. Póżniej zresztą Panowie popadli w konflikt o kontrakt wydawniczy. Ale dziś nie o tym…

Nikt nie mógł wiedzieć, a zwłaszcza Rick Ross

Rocko zaprosił Future’a oraz Rick Rossa do utworu “U.O.E.N.O.”. Tytuł to skrót od “you don’t even know” i gdy wypowiecie nazwę szybko, to złapiecie czemu piszę o skrócie 🙂 Znaczenie utworu zbyt skomplikowane nie jest. Opowiada o rzeczach, o których poza naszymi raperami, nikt nie ma prawa wiedzieć. Mamy więc klasykę gatunku: gangsterka, przepych, seks, grube imprezy i miliony na koncie. Szara rzeczywistość życia amerykańskiego rapera 😉 Jednak Rick Ross postanowił zaburzyć tę sielankę. Nasz hustler z Miami wjeżdza z takimi wersami:

Put molly all in her champagne, she ain’t even know it
I took her home and I enjoyed that, she ain’t even know it

Ross początkowo nie poczuwał się do winy i nie widział nic złego w swoich słowach. W wywiadzie dla radia Q93 powiedział: “Na początku chciałbym wyrażnie zaznaczyć, że kobieta jest najcenniejszym darem jakim może zostać obdarzony mężczyzna. To jest całkowite niezrozumienie moich wersów, a zarzut o namawianiu do gwałtu jest całkowitą nadinterpertacją”.

Nagle każdy się dowiedział

Jednak jego tłumaczenie nie miało żadnego znaczenia. Tych wersów nie da się obronić i chłop został, dosłownie zjedzony z każdej medialnej strony. Na niekorzyść Rossa działał jeszcze jeden fakt. Niedługo przed premierą tego utworu Stanami wstrząsnął werdykt sądu w sprawie gwałtu dwóch szesnastoletnich zawodników futbolu amerykańskiego z miasta Steubenville w Ohio. Panowie swój czyn fotografowali, filmowali i wysyłali znajomym. Dość szybko materiały wyciekły do internetu. Za dokonane przestępstwo zostali skazani na rok i dwa lata więzienia dla nieletnich.

Poniżej powinna być reklama. Jeśli jest – super, dzięki! Jeśli jej nie widzisz, to albo post został niedawno opublikowany, albo masz aktywną blokadę reklam. Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli wyłączysz dla nas Ad Blocka. Dodaj FollowRAP do wyjątków/białej listy. Nienawidzisz reklam? My też, ale będziemy wdzięczni za wsparcie – postaw nam kawę.

Organizacja UltraViolet pod swoją kampanią “REEBOK: DROP RICK ROSS” zebrała ponad sto tysięcy podpisów.

Reebok ostatecznie zerwało współpracę z raperem. Swoją decyzję opisali krótkim tweetem:

“W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem dla nas, jak i Pana Rossa będzie zakończyć współpracę”

Rick Ross już wie

Szef Maybach Music Group ostatecznie przeprosił za swoje słowa na tweeterze. Jednak i tu nie obyło się bez krytyki ze strony opinii publicznej. Uznano, że Rick wciąż nie rozumie, że zrobił coś źle i cały czas uznaje, że jego wersy zostały jedynie nieodpowiednio zinterpetowane.

W 2019 roku podczas wywiadu Ricky wrócił do wydarzeń opisywanych wyżej. Zaznaczył, że nie ma żadnych pretensji do Reeboka i w pełni rozumie ich ówczesną decyzję. Zaznaczył także, że nauczył się wiele na tej aferze. Zrozumiał, że jego słowa mają ogromną moc i musi o wiele mądrzej je dobierać w swoich tekstach.

Zapraszam Was do pierwszej części tego cyklu.

followrap buy coffee

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.