Za szerokim mainsteamem niespodzianka się kryje część 4 [FELIETON]

Grall

Tysiące artykułów o tych samym dziesięciu gorących ksywkach? Nie w tym miejscu. Tu przeglądam i opisuję tych, których większość pomija.

“Deep Hans” na winylu

Już w czerwcu otrzymamy reedycję trzeciego albumu 52 Dębiec. Album absolutnie kultowy. Ponad rok temu pozwoliłem sobie napisać recenzję “Deep Hans” Na fanów czekają dwie opcje do wyboru. Możemy zakupić sam winyl lub dodatkowo dobrać koszulkę oraz CD. Zakupu dokonacie pod tym linkiem

Deep Hans preorder
wizualizacja zestawu

Renegaci Funku wracają z “CYPHER 5”

Po czterech latach otrzymujemy kolejny cypher od reprezentantów Siedlec. Sład możecie kojarzyć ze wspólego albumu z Kubą Knapem “Flaj Łajz”. Prykson Fisk, Chlorian Świnicz, Dj Bulb oraz Korson Renegat dają nam prawie 15 minut kwintesencji rapu. Mamy ukłony w stronę klasyki (Beastie Boys 4 life!) mamy masę skilli na mikrofonie oraz świetną robotę dja. Jeżeli chcecie dowodu, że rap nie umarł i nie umrze, oto kolejny dowód!

Somp wydaje solo “TROŁAP EP” z premierą 22 kwietnia

Somp, czyli reprezentant Bydgoszczy, którego w zeszłym roku mogliście usłyszeć, dzięki wydanemu w BOR albumowi “HRYPA”. Tym razem raper oprócz OERa (z którym stworzył ostatni album) zaprosił do produkcji swoich utworów: Chris Carson, Faded Dollars, Worek, 4Cash oraz Clearmind. Ci, którzy sprawdzili zeszłoroczny krążek, wiedzą czego się spodziewać. Tu w każdym wersie słychać ogrom szacunku do całej kultury hiphopowej. Każdy tekst jest pisany tagiem, a farba z niego spływa gęsto.

Somp TROŁAP EP
wizualizacja albumu

ŻYTO/NOON – Morza Południowe. Premiera 14 maja

Żyto (Michał Żytniak) po wydaniu dwóch płyt w największych hip-hopowych wytwórniach – „Żyto” w 2012 (Asfalt Records) oraz „Wiry” w 2014 (Prosto) – skupił się wyłącznie na malarstwie, z kolei NOON (Mikołaj Bugajak) po wyprodukowaniu „Muzyki Poważnej” zarzucił stricte rapowe produkcje na wiele lat. Dziś ich drogi się krzyżują. „Morza Południowe”, czyli współpraca ŻYTO/NOON, to nowy, fascynujący rapowy projekt, który ukaże się na rynku już 14 maja 2021 roku nakładem oficyny Nowe Nagrania. Album kupicie tu

ŻYTO/NOON
okładka albumu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.