Bliżej z kulturą hip-hopową – Łap RAP!

łap rap

Z czym kojarzy Wam się Opole? Zapewne z Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki. Jasne, jest to myśl jak najbardziej poprawna.

Polska Muzyka w Opolu to nie tylko Narodowe Centrum Polskiej Piosenki ale również Muzeum Polskiej Piosenki. A jeżeli chodzi o rodzimą muzykę – nadarza się okazja do wzięcia udziału w różnych formach kultury hip-hopowej. Na odbiorców czeka możliwość spróbowania sił w kilku jej filarach.

MPP wyszło z inicjatywą do odbiorców tej kultury – akcja Łap Rap! to program wydarzeń obracających się wokół hip-hopu.

Po kolei, po kolei…

W pierwszej kolejności, czyli 25 września odbędą się warsztaty taneczne z Jakubem Grędziem Grędą. To właśnie on, jako pierwszy „hip-hopowiec” w Polsce w 2003r. reprezentował Polskę na tanecznej Eurowizji w Amsterdamie. Na dodatek jest to 5-krotny Mistrz Świata.

Później zaplanowany jest „Freestyle beat” czyli warsztaty muzyczno-literackie, gdzie będzie można spróbować swoich sił w rapie pod okiem Jareckiego i BRK. Większość pewnie kojarzy, ale Jarecki to raper, pochodzący nomen omen z Opola, który na scenie jest już od prawie 20 lat. BRK to, można rzec, kompan Jareckiego, również z Opola. Zarówno raper, DJ jak i producent.
To wydarzenie zostało zaplanowane na 1 i 2 października. Warsztaty odbędą się w Edukacyjnym Studiu Nagrań Muzeum.  

Klasycznie lub online

Jasne, są to rzeczy raczej dla ludzi z Opola lub okolic (choć niekonieczne), ale już 14 października odbędzie się panel dyskusyjny, w którym udział wezmą Rahim, Forin, Dominika Węcławek i Tomasz Kukołowicz.

To wydarzenie będzie też w formie online!
Rahima przedstawiać chyba nie trzeba – członek Paktofoniki, Pokahontaz ale też po prostu raper solowy.
Forin to spec od okładek albumów z 20letnim stażem! Projektował okładki m.in. do Pokój Zero Solara, Limited Box Set Hotel Marmur od Taco Hemingway czy Podróż Zwana Życiem od O.S.T.R.
Dominika Węcławek jest polską dziennikarką kulturalną i scenarzystką komiksową, a Tomasz Kukołowicz to autor książki „Raperzy kontra filomaci” i redaktor prowadzący “Antologii polskiego rapu”.
Brzmi to jak śmietanka towarzyska zebrana z różnych dziedzin powiązanych z kulturą hip-hopową. Jest to okazja do pogłębienia swojej wiedzy o hip-hopie, jej składowych i możliwość spojrzenia na hip-hop z innej perspektywy.

Najważniejsza jest muzyka?

Punktem kulminacyjnym jest koncert – również dostępny w formie online – Bisz/Kosa.

Bisz to raper poetycki, kompletny i wciąż aktywny na scenie – pisałam o nim w FENOMENalnie. Razem z Kosą wydał w tym roku album „Blady Król”. Macie okazję przeżyć wszystkie emocje zwarte na tym krążku 5 listopada!

Dodatkowo – wejścia na każdy etap wydarzenia jest bezpłatny, także enjoy!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.