2 twarze diabła – Bonson z klipem i zapowiedzią albumu “Diabeł Stróż”!

bonson "diabeł stróż" okładka + patronat

Na kanale Bonsona właśnie pojawił się teledysk, który ilustruje dwa równocześnie opublikowane single – “Milion” i “ZW”. Wydany dziś maxisingiel to pierwsza zapowiedź nadchodzącego albumu Damiana – “Diabeł Stróż”. Co wiemy już o tej płycie?

Dwie twarze Bonsona – “Milion / ZW”

Def Jam Recordings Poland, którzy wydają kolejny już album Bonsona, zdecydowali się na nakręcenie jednego klipu do dwóch wypuszczonych w formie maxisingla utworów. “Milion” i “ZW” to utwory o zgoła innej stylistyce, choć oba zawierają charakterystyczne dla szczecińskiego rapera elementy. Zdają się być zapowiedzią przekroju stylów, jaki dostaniemy na albumie “Diabeł Stróż”.

“Milion”, na myśl przynosić może niektóre utwory z poprzedniej płyty Bonsona – “Królu Złoty”, na której znalazło się miejsce dla brzmień gitarowych i podśpiewywanych. “ZW” to z kolei utwór dużo bardziej agresywny i bezpośredni. Płynne przejście między tymi kawałkami tworzy świetnie brzmiącą całość.

Podkłady do kawałków są autorstwa – odpowiednio – Czarnego HiFi i Gorego, zaś o dopieszczenie brzmienia obu z nich zadbał Emdot. W teledysku, którego produkcją zajęło się Filop Studio, Bonson wciela się w postać tytułowego “Diabła Stróża”. Za ucharakteryzowanie go na tę postać odpowiada żona Damiana – Izabela. Wizerunek ten ma być motywem przewijającym się przez cały okres promocji albumu.

Utworów posłuchacie w serwisach streamingowych oraz na YouTube.

“Kilku chce mnie ukrzyżować, bo mam serce
No to kurwo na co czekasz? Trzeba kończyć co zaczęte!”

Bonson – “ZW”

Bonson – “Diabeł Stróż” – premiera, tracklista, goście

Wraz z premierą maxisingla poznaliśmy parę informacji, dotyczących albumu. Premiera przewidziana jest na pierwszą połowę sierpnia bieżącego roku. Poniżej zapoznać możecie się również z tracklistą, która zawiera 13 utworów. Sześć z nich zawiera występy gościnne, jednak ksywki ich autorów kryją się na razie za pytajnikami. Podpowiadamy, że ich ilość nie jest bynajmniej przypadkowa.

W opisie od wytwórni Def Jam czytamy, że “Diabeł Stróż” ma być “kumulacją doświadczeń artysty z dwóch ostatnich lat”, a także “mieszanką złości, agresji i smutku, przelewanego przez artystę na papier od wielu lat”. Nie są to deklaracje zaskakujące dla kogoś, kto spotkał się już wcześniej z twórczością Bonsona.

Tracklista albumu Bonson – “Diabeł Stróż”:

 1. Milion (prod. Czarny HIFI, git. milolassiter)
 2. ZW (prod. Gory)
 3. Jaki Piękny Koniec Świata (prod. Walo Beatz)
 4. Naomi feat. ??? ????? (prod. Czarny HIFI, skrecze DJ Te)
 5. Niech Żyje Bal feat. ???? (prod. Gory)
 6. Kłopoty (prod. Czarny HIFI)
 7. Sierpove Love feat. ???? (prod. Gory)
 8. Dość Już feat. ???? & ???????? (prod. Czarny HIFI)
 9. Żyć Zawsze feat. ??? (prod. Ramzes)
 10. Diabeł Stróż (prod. Eigus)
 11. Klasyk feat. ????? & ?????? & ???????? (prod. Emdot)
 12. Ostatnia Bitwa (prod. Ka-Meal)
 13. Hjuston Mamy Problem (prod. milolassiter)
Bonson Diabeł Stróż Milion ZW

Gdzie zamówić album “Diabeł Stróż”?

Album zamawiać można na stronie Def Jam Recordings Poland. Wydawca przygotował dwa warianty preorderowego zestawu. Wersja standardowa, poza płytą, zawiera plakat autorstwa MDOOMa. Bardziej rozbudowana jest natomiast wersja premium. W niej znajdziemy: pendrive w kształcie karty kredytowej z rozszerzoną wersją albumu (zawiera bonus tracki oraz teledyski), metalowy naszyjnik, gumowy breloczek oraz specjalną kartę tarota z autografem Bonsona, upoważniającą do darmowego wejścia na jeden wybrany koncert solowy rapera.

👉🏻Zamów wersję podstawową👈🏻

👉🏻Zamów wersję specjalną👈🏻

Mateusz Trojnar


Tekst był dla ciebie pomocny? Postaw autorowi kawę!

followrap buy coffee

Sprawdź też inne nasze teksty dotyczące Bonsona:

Zobacz również:
⚠️ Nasz Fanpage na Facebooku

💿 Redakcyjne patronaty Albumów

🎥 Nasz kanał na YouTube

👥 Nasza grupa na Facebooku

📕 Posty z cyklu #KalendariumPolskiegoRapu

📷 Instagram FollowRap

☕ Podobało się? Postaw nam kawę na buycoffee.to.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.