Opał x Gibbs – „Połączenia”. Wystartował preorder albumu i podano datę premiery!

Opał Gibbs

Muzyczne drogi Opała i Gibbsa przecinały się już niejednokrotnie. Po części wynika to z faktu, że obydwaj twórcy pochodzą ze Śląska (Opał z Chorzowa, a Gibbs z Kłobucka; Dope House Studio, w którym urzęduje Gibbs, z kolei znajduje się w Zabrzu). Po części dlatego, że jeden swoim stylem rapowania idealnie pasuje do estetyki tworzenia własnych produkcji tego drugiego. Może wyjść z tego połączenie, które pozostanie nam w pamięci na dłużej. Tak jak było to w przypadku współpracy śląskiego producenta z Sariusem. Opał i Gibbs prezentują nam preorder wspólnego albumu „Połączenia”. Wypuścili też w świat z tej okazji drugi singiel.

Wcześniejsze połączenia na linii Opał – Gibbs

Po raz pierwszy do kolaboracji artystów ze Śląska doszło na ep-ce „Pandora” Opała dwa lata temu. Do dziś ten materiał jest moim ulubionym, jeśli chodzi muzyczną o karierę członka rodzin BDF i VOODOO PEOPLE. Na tym minialbumie Gibbs wyprodukował raperowi z Chorzowa beaty do singli: „Łapacz snów” i „Pandora”. Ten drugi utwór nagrany wraz ze Słoniem uważałem za singiel roku 2019. Do dziś jest jednym z najbardziej cenionych przeze mnie kawałków w polskim rapie.

Na kolejnym solowym materiale Opała pt. Oczy szeroko zamknięte Gibbs również wyprodukował dwa instrumentale („RytuWow” oraz „Alicja w krainie dziwów”), a także do drugiego z tych numerów dograł, idealnie zgrany z klimatem kawałka, refren. Producent ze Śląska stworzył także beat do wspólnego numeru Opała i Floral Bugsa, który promował ich zeszłoroczną trasę koncertową FG X VOODOO TOUR.

Opał i Gibbs prezentują preorder albumu „Połączenia”

Czas przejść do meritum. Wspólny krążek Opała i Gibbsa pt. Połączenia będzie zawierać 12 numerów. Data premiery przewidziana jest na 23.06.2021.

Aktualizacja

Data premiery została przesunięta na 9 lipca.

Nie podano jeszcze tracklisty ani listy gości. Wiemy jedynie, że Gibbs udzieli się wokalnie na kilku utworach z tej płyty. Jednym z nich jest dzisiejszy singiel, o którym poniżej.

Opał Gibbs Połączenia preorder

Są dostępne trzy zestawy płyty. Zwykły preoder zawiera album z autografem, bonusowy utwór i pakiet wlepek. Preorder luxe dodatkowo posiada kadzidło Palo Santo. W najbogatszej wersji deluxe znajdziemy także jeszcze jeden dodatkowy utwór, brelok, spray w puszce i szablony graffiti. Warto więc według mnie zamówić album ze względu na bonusy.

Czego możemy się spodziewać po „Połączeniach”?

Numery, które wymieniłem powyżej w kontekście przeszłych kolaboracji na linii Opał – Gibbs nakazują sądzić, że będziemy mieli do czynienia na ich wspólnym albumie z brudnym, mrocznym i baśniowo-szamańskim klimatem przepełnionym rozmaitymi emocjami odnoszących się do relacji międzyludzkich. Sugeruje to też tytuł ich wspólnego projektu, który prawdopodobnie traktuje o połączeniach zarówno fizycznych, jak i psychicznych pomiędzy ludźmi. Z opisu płyty wynika, że Opał razem z Gibbsem będą chcieli nam przedstawić połączenia w kontekście różnych sfer, które dotyczą współczesnego świata i zamieszkującego go człowieka (religia, polityka, czy miejsce zamieszkania).

Tę myśl przewodnią zawartą w charakterystyce krążka potwierdzają dwa pierwsze single zwiastujące wspólny krążek duetu mc – producent. Zarówno „Bletka”, jak i „Odbierz mnie” (ten drugi numer ma swoją premierę dzisiaj) to melancholijne, mówiące o samotności mimo posiadania przy sobie bliskich ludzi, utwory. Nie brakuje w nich wartościowych, bezpośrednich wersów, nostalgicznego flow oraz kreowania poczucia zagubienia, ale także gier słownych czy metafor. Jak na razie te dwa kawałki według mnie prezentują się świetnie. Możliwe, iż szykuje nam się jedna z najlepszych kolaboracji tego roku.

„A Chichi mi pisze, że chciałaby tańczyć jak małpa/Ja chciałbym pomilczeć jak Małpa/I w obu przypadkach popchnęła nas do tego ta pierdolona nostalgia”

Opał – „Bletka”

Chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami? Szukaj ikonki dzwoneczka!

followrap patronite

Inne artykuły:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.