Gedz wydaje płytę producencką! „Endless 404” nadchodzi!

GedzEndless

Gedz jest maszyną do robienia muzyki. Jednakowo dobrą, gdy staje przed nami jako raper, ale także jako producent. W tamtym roku otrzymaliśmy od niego dwie płyty. Solowy o nazwie „Stamina”, będący częścią trylogii zapoczątkowaną przez „Bohemę”. Ten album akurat mnie osobiście nudził. Przede wszystkim pod kątem liryki.

Drugi krążek, w którym powstawaniu uczestniczył Gedz, wyszedł spod szyldu 808Bros. Duet ten tworzy artysta z Gdańska, a także jego bliski przyjaciel i współpracownik z ekipy NNJL – LOAA. Tytuł ich wspólnego zeszłorocznego projektu to „Your Neck May Hurt”. Ten album jest po prostu świetny. Czerpie garściami z U.K Bass House’u, który został tu mocno wymieszany z psychodelicznym trance trapem. Polecam ten krążek każdemu fanowi mocnej muzyki elektronicznej!

Raper z Pomorza postanowił postawić krok dalej i stworzyć kolejny album producencki. Tym razem solowy. Gedz przedstawia „Endless 404”!

Gedz Endless 404
Źródło: Rytmy.pl

BASS Records Only Selection, czyli nierapowy kanał Gedza

Zaczęło się wszystko od tego, że 27 kwietnia Gedz ogłosił otworzenie na YouTube drugiego kanału. Jego nazwa to BASS Records Only Selection. Tutaj będą wlatywać wszystkie rzeczy producenckie od niego, 808Bros, a także członków rodziny NNJL bądź ludzi zaprzyjaźnionych z tą ekipą. Elektronika będzie tu stała na pierwszym miejscu!

To wydarzenie już mogło zwiastować, że możemy otrzymać od rapera/producenta z Gdańska nowe rzeczy. Jeśli jesteście fanami instrumentali, to polecam subskrybować ten kanał. Każdy, kto śledzi rap grę, wie, że w NNJL wyprzedzanie trendów i wprowadzanie świeżości to podstawa. Tak było tutaj od zawsze.

Gedz ogłasza, że „Endless 404” to kontynuacja „Limitless 808”

Dla przypomnienia. „Limitless 808” był pierwszym w pełni producenckim albumem Gedza. Powstał w 2017 roku. Cechowały go zupełnie odmienne parametry, niż te, które zdecydowały o takim, a nie innym wyglądzie „Your Neck May Hurt” spod szyldu 808Bros.

Ma to związek z tym, jakie były inspiracje Gedza w tamtym czasie. „Limitless 808” powstał bezpośrednio po „Amebie” (prace nad nim trwały także w trakcie formowania się „Ameby”; stąd podobieństwo między projektami) gdzie dominowały kosmiczne dark cloud’y wciągające nas w ciemną próżnię. I „Limitless 808” był agresywniejszą wersją rapowego albumu Gedza z 2016 roku. Z kolei w 2018 roku wraz z premierą płyty „247365” członek familii B.O.R. całkowicie zmienił dobór beatów w swojej twórczości, stawiając właśnie na połączenie U.K z EDM-ami. Do dzisiaj „247365” według mnie to najlepszy krążek szefa ekipy NNJL i jedna z najważniejszych płyt dla całego polskiego newschool’u.

Co Gedz ujawnił o „Endless 404”?

Endless 404” składa się z 9 utworów. Gościnnie na płycie udzielili się Hatti Vatti, Essex (co za świetna wiadomość!) i PJ Cake. Za mix/master wydawnictwa odpowiadają Gedz i LOAA, a także bliski współpracownik obu panów, który nie raz wyprodukował raperowi z Gdańska beaty na solowe albumy – Robert Dziadowicz. Data premiery albumu to 25.05.2021.

Wystartował również preorder albumu. Krążek w przedsprzedaży posiada dwie wersje: standard i deluxe. Ta pierwsza zawiera:

  • CD z 9 utworami
  • Opakowanie Jewel Box
  • Zestaw naklejek

W wersji deluxe dodatkowo otrzymamy dwa gadżety niespodzianki.

Gedz Endless 404 preorder

Gedz przedstawia pierwszy singiel z „Endless 404”

Jego tytuł to „JUNKIES DIARY”. Jego premiera, jak i start preorderu miały miejsce 30.04.2021. Kawałek ten możecie znaleźć na wspomnianym nowym kanale Gedza, czyli BASS Records Only Selection.

Numer ten jest utrzymany w mocno „kosmicznym” klimacie (w końcu Gedz to kosmita). Dominuje tutaj Slow Trance wymieszany z futurystycznymi wtyczkami. Klimat jak z „Obcego” po prostu. Serdecznie polecam sprawdzić ten numer, jak i pozostałe producenckie rzeczy Gedza (także spod szyldu Wi-Fi Boyz wraz z Forestem!).


Chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami? Kliknij dzwoneczek po lewej stronie!

Inne artykuły związane m.in. z NNJL:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.