Puk, Puk! Kto tam? Ero JWP zamyka rok posse cut’em!

ero puk puk kadr z klipu

Powoli rok 2022 zaczyna zmierzać ku końcowi. To jak powinno się go zamykać idealnie pokazał Ero JWP wraz z kompanami w kawałku “Puk Puk! Kto tam?”.
Kogo w nim spotkamy? Starą gwardię i młode koty. Łącznie z Ero mamy tutaj 24 wykonawców.

Puk, Puk! Kto tam? = dużo, głośno, jakościowo.

Już na starcie oznacza to, że Puk Puk! Kto tam? wskakuję na czwarte miejsce polskich posse cut’ów pod względem ilości artystów upchniętych w jednym kawałku. Dzisiejsza premiera zaprzecza jednak temu, by był to utwór przypadkowych twarzy z łapanki. Posse cut rewiru 022 w samym koncepcie przypomina “Posse Cut” autorstwa White House x 71, który w zamiarze łączył lokalną scenę.

Miks indywidualności – siła kolektywu. To właśnie Puk, Puk! Kto tam? w pigułce.

Jak połączył to Ero? Najlepiej jak się dało. Czuć powrót do korzeni a sam track w żadnym stopniu się nie dłuży. Fani boombapu na pewno będą zadowoleni a miks takich artystów jak Pyskaty, Włodi, Bilon i Wilku WDZ, Kuba Knap, Wdowa, Pękaty, Berson oraz Louis Villain na pewno zapiszę się w historii polskich posse cut’ów.
Mimo wszystko – postanowiłem dopytać Erosa o koncept pomysłu na kawałek i sposób doboru gości. Oto co się dowiedziałem:

Założenie tego numeru było proste – zebrałem warszawską ekipę, która bez żadnych wątpliwości utożsamia się prefiksem 022 tak, aby rok 022 spiąć mocną klamrą.
Wszyscy wykonawcy na tym numerze to osoby z którymi poprostu się przecinałem w ostatnim czasie i mieliśmy w miarę dobry kontakt. Nie było to wywoływanie “blok po bloku”. Mimo tego wydaję mi się, że utworzyła się naprawdę fajna “mapka Warszawy”.
Ogólnie miałem pewien plan na początku roku, by zrobić taki mixtape 022… Niestety zabrakło mi trochę entuzjazmu, bo jednak taka operacja wymaga większego rozplanowania i ułożenia z większym wyprzedzeniem. Natomiast bardzo się cieszę, że zmontowaliśmy taki strzał z taką zacną ekipą i udało nam się to dać Wam w ten piękny świąteczny czas. 022, elo !

Ero JWP
followrap buy coffee

Jak widać większy projekt łączący warszawską scenę przeszedł nam koło nosa. Niemniej jednak cieszmy się tym co otrzymaliśmy, bo chcąc nie chcąc wymagało to sporej dawki pracy i nerwów rapera. Należy docenić to skondensowanie projektu w jednym kawałku, lecz mimo tego jedno jest pewne – nikt nie byłby smutny gdyby kiedyś powstała kontynuacja, rozwinięcie kawałka lub tak jak planował Eros – cały 022 Mixtape. Trzymamy kciuki!

Poniżej powinna być reklama. Jeśli jest – super, dzięki! Jeśli jej nie widzisz, to albo post został niedawno opublikowany, albo masz aktywną blokadę reklam. Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli wyłączysz dla nas Ad Blocka. Dodaj FollowRAP do wyjątków/białej listy. Nienawidzisz reklam? My też, ale będziemy wdzięczni za wsparcie – postaw nam kawę.

Zobacz również:
⚠️ Nasz Fanpage na Facebooku

💿 Redakcyjne patronaty Albumów

🎥 Nasz kanał na YouTube

👥 Nasza grupa na Facebooku

📕 Posty z cyklu #KalendariumPolskiegoRapu

📷 Instagram FollowRap

☕ Podobało się? Postaw nam kawę na buycoffee.to
🎙️ Sprawdź Followrap Podcast

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.